PTT 1.LİG’DE YENİLİK RÜZGARI

10 Temmuz 2014 Perşembe, 01:21

PTT 1. Lig’de 2014-2015 sezonunda mücadele edecek ekiplerden Elazığspor dışında tüm ekipler teknik kadrolarını belirledi.

Sezon heyecanın bu yıl 31 Ağustos’ta tekrar yaşanacağı PTT 1. Lig, 18 takımın mücadelesine sahne olacak. İlk yarısı 16. haftada tamamlanacak ligde heyecan 3 haftalık aranın ardından tekrar başlayacak ve 24 Mayıs’taki son maçlara kadar sürecek.

Süper Lig’den düşen Elazığspor, Antalyaspor, Kayserispor, Spor Toto 2. Lig’den çıkan Altınordu, Giresunspor ve Alanyaspor’un yanı sıra geçen yıl ligde yer alan Adana Demirspor, Adanaspor, Ankaraspor, Boluspor, Bucaspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Karşıyaka, Manisaspor, Orduspor, Samsunspor, Şanlıurfaspor ve Tekden Denizlispor üst lige çıkma mücadelesi yapacak.

Teknik kadrolar
Ligdeki ekipler 2014-2015 sezonu için transfer çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda antrenmanlara da başladı. Ligde şimdiye kadar Elazığspor’un dışında tüm ekipler teknik adamlarını belirledi. Ligdeki 18 takım içinde Adanaspor, Alanyaspor, Altınordu, Ankaraspor, Giresunspor, Karşıyaka ve Tekden Denizlispor geçen seneki teknik adamlarıyla yollarına devam etme kararı alırken, diğer 10 ekip ise sezona yeni teknik direktörlerle başlayacak.

Adana Demirspor’da Ünal Karaman, Antalyaspor’da Engin Korukır, Boluspor’da Reha Erginer, Bucaspor’da Sait Karafırtınalar, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da Nurullah Sağlam, Kayserispor’da Mutlu Topçu, Manisaspor’da Tahir Karapınar, Orduspor’da Fikret Yılmaz, Samsunspor’da Erhan Altın ve Şanlıurfaspor’da Cihat Arslan teknik direktör değişimine giden takımların yeni çalıştırıcıları oldular.

Sezon hazırlıklarına dün başlayan Elazığspor ise ilk çalışmasını  altyapı koordinatörü Mehmet Kaplan yönetimde yaptı.

PTT 1. Lig’de 2014-2015 sezonunda takımların başında görev yapacak teknik adamlar ve bu ekiplerin geçen seneki çalıştırıcıları şöyle:

Takımlar 2013-2014 2014-2015
Adana Demirspor Ercan Albay Ünal Karaman
Adanaspor Levent Eriş Levent Eriş
Alanyaspor Mehmet Altıparmak Mehmet Altıparmak
Altınordu Hüseyin Eroğlu Hüseyin Eroğlu
Ankaraspor Osman Özköylü Osman Özköylü
Antalyaspor Fuat Çapa Engin Korukır
Boluspor Yılmaz Özen Reha Erginer
Bucaspor Mustafa Bahadır Sait Karafırtınalar
Elazığspor Okan Buruk
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Mehmet Polat Nurullah Sağlam
Giresunspor Mehmet Birinci Mehmet Birinci
Karşıyaka Yusuf Şimşek Yusuf Şimşek
Kayserispor Ertuğrul Seçme Mutlu Topçu
Manisaspor Kemal Özdeş Tahir Karapınar
Orduspor Hüsnü Özkara Fikret Yılmaz
Samsunspor Hüseyin Kalpar Erhan Altın
Şanlıurfaspor Hüseyin Dağ Cihat Arslan
Tekden Denizlispor Özcan Bizati

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir