ÖZDAĞ: NE KADAR KALACAĞINA KENDİSİ KARAR VERECEK

02 Eylül 2014 Salı, 17:50

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa’ya geçtiğimiz aylarda atanan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr.Savaş Duman’ı ziyaret etti. Hayırlısı olsun ziyaretinde bulunan Özdağ, kendisinin de sporun içinden geldiğini ifade ederek, “Gençliğin ve sporun önemini biliyorum. Özellikle Manisa gibi bir şehirde gençliğe önem vermemiz gerekiyor. Murat Özmekik eşinin Ankara’da olması nedeniyle kısa bir dönem ilimizde görev yaptı. Badminton Federasyon Başkanı olması nedeniyle çok fazla turnuvalara gidiyordu. Manisa’ya hizmet edemiyordu. Sonra isteğiyle Ankara’ya tayinini istedi. Kendisinin Ankara’ya dönmesinin ardından Manisa’nın sporunda yine bir boşluk meydana geldi. O boşluk sona erdi ve göreve Savaş Duman geldi. Yurt dışında eğitim alan, yabancı dili ve sporcu geçmişi olan bir isim Manisa sporu için hizmet edecek” dedi.

MANİSA’DA SPORU ZİRVEYE TAŞIYACAK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman’dan gençlere spor yaptırılmasını isteyen Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Manisa çok zengin bir şehir. Daha çok Afyon, Kütahya, Balıkesir, Ağrı, Siirt, Bitlis ve Muş’tan göç alan bir şehir. Bu zenginliğe spor yaptırmamız lazım. Manisa’nın tamamını kucaklayan bir il müdürlüğü istiyoruz. İnşallah Manisa’da sporu zirveye taşıyacaksınız. Savaş beyin her zaman yanında olacağım. Bir yandan gençlere spor yaptırıp, bir yandan da onlara Fair-Play’i aşılayacağınıza inanıyorum” dedi.

BİZ BUNU KALDIRAMAZDIK!

Manisa’da Savaş Duman’ın geçici olarak görev alacağı yönünde çıkan haberlere de açıklık getiren Selçuk Özdağ, “Murat Özmekik kendi isteğiyle buradan gitti. Yoksa kendisinden memnunduk. Çalışkan ve dürüst bir insandı ama çalışkanlığını Badminton Federasyonluğu’na veriyordu. Biz bunu daha fazla kaldıramazdık. Manisa gençliğinin ilgiye ihtiyacı var. Savaş Duman da burada ne kadar kalacağına kendisi karar verecek. Çalışkanlığı, dürüstlüğü ve ahlakıyla umarım uzun yıllar Manisa’ya hizmet eder” şeklinde konuştu.

‘ÖMÜR BOYU HAREKET’ PROJESİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise, kendilerine ziyarete gelenlere teşekkür ederek, “Manisa’ya en güzel ve doğru hizmeti verme adına elimden gelen herşeyi yapacağıma söz veriyorum. Manisa spor tesisleri olan ve spora aşık olması gereken bir şehir. Geçmişte halkla tesisler bir araya getirilmemiş. İlk projemiz için adımlarımızı attık. ‘Ömür boyu hareket’ projesinde gençlerimizin yanında yaşlılarımızı da spora kazandırmak en büyük hedefimiz. 3 jenerasyonu bir arada spor yaptırmak istiyoruz. Bu projenin lideri inşallah Sayın Milletvekilimiz Selçuk Özdağ olacak. Projeyi önce Manisa’ya sonra Türkiye’ye yayarak herkesi ömür boyu hareket etmeye teşvik edeceğiz. Yaşlılık bildiğiniz gibi hareketsizliktir. Hareket eden ve spor yapan toplum her zaman dinç kalır. Yeni bir başlangıç yaparak Manisa’yı spora doyuracağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir