Oyun Terapisi Madalyon Klinik

02 Nisan 2020 Perşembe, 12:00

Madalyon Psikiyatri Merkezi, çocuk ve ergen tedavi birimleri ile oyun terapisi hizmetleri sunuyor. Ankara merkez klinik ile İstanbul’da Levent ve Suadiye klinikleri ile profesyonel hizmetler sunulmaktadır. Çocukların davranışlarını anlamak, çözümlemek ve yeniden yapılandırmak üzere verilen terapi türleridir.

Oyun terapisi, klinik ortamlarda ve terapist eşliğinde sunulan uygulamalardır. Ebeveynler, öğretmenler, aile bireyleri veya diğer kişilerin oyunlarından tamamen farklı olup, profesyonellik gerektiren terapi uygulamalarıdır.

Oyun Terapisinin Amacı Nedir?

Oyun terapileri, çocukların bilişsel davranışçı terapiler ile yanlış davranış kalıplarının değiştirilmesi için uygulanır. Duygusal çatışmaların ortadan kaldırılması için uygulanan terapi yöntemleridir. Oyun oynayarak, çocukların güvenli ortamındaki davranış nedenleri analiz edilir. Yine güven sağlanarak, davranış kalıplarının yeniden düzenlenmesi, yapılandırılması sağlanır.

Madalyon oyun terapisi uygulamaları, uzman terapistler ile özel oyun odalarında uygulanıyor. Çocuklarla yapılan iletişimlerde veya soru- cevap yöntemlerinde gerçek davranışları veya düşüncelerini öğrenmek çok kolay değildir. Çocukların en ciddiye aldıkları aktiviteleri oyunlardır. Bir gerçek gibi davrandıkları oyunlarda, duygusal düşünce ve davranışlarını, çevre algılamaları yansıtırlar.

Oyun terapilerinde bu davranışların keşfedilmesi ve doğru davranış kalıplarına dönüştürülmesi amaçlanır. Bilişsel beceriler, dil becerileri ve motor gelişimleri sağlanır.

Oyun Terapisi Nasıl Uygulanır?

Tamamen profesyonellikle uygulanan ve terapist eşliğinde, oyun odasında uygulanan bir terapi yöntemidir. İletişim bozuklukları terapilerinde, yaygın gelişimsel bozukluk tedavilerinde, davranış bozukluklarında ve pek çok terapide uygulanan oyun terapisi, okul öncesi ve okul çağı çocukların, davranış ve duygularının çözümlenmesi için uygulanır.

Çözümlenen davranış kalıpları ve duygu modülleri, güven ve iletişi ağı oluşturularak, terapist etkinliğiyle yeniden yapılandırılır. Madalyon Klinik Ankara Kavaklıdere oyun terapisi birimi, Levent ve Suadiye İstanbul kliniklerinde, özel dizayn edilen oyun ortamlarında uygulanan terapiler, çocukların gelişimine ve öğrenim gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Daha mutlu ve özgüveni sağlanmış bireylerin yetişmesi ve çocuk- ebeveyn iletişimlerinin daha sağlıklı sürdürülmesi için uygulanan terapiler, çocuk gelişimini doğrudan etkileyen terapi çeşitleridir.

Aile Terapilerinde Oyun Faktörü

Çocuk ve yetişkin terapilerinin yanı sıra aile terapi alanlarında çalışmalar sunan Madalyan Klinik, eğitim yayınları ile kitap ve oyun setleri sunuyor. Çocukların yaş gruplarına ve durumlarına göre hazırlanan akademik yayınlar, gelişimsel bozuklukların giderilmesi için destek niteliğindedir. Madalyon oyun terapisi çalışmaları, çocuk ve ergen terapileri ile aile terapileri çalışmalarında sunuluyor.

Ebeveynlerin davranışları, çocukla olan iletişimleri ve doğru iletişim- davranış fonksiyonlarının kazandırılması- geliştirilmesi için çeşitli terapiler uygulanıyor. Her terapi, tedavi edilecek unsurların belirlenmesi ile uygulanıyor.

Online Terapi hizmeti ile web site üzerinden tüm Türkiye’ye hizmet veren Madalyon Psikiyatri Merkezi, Telefonla Terapi hizmeti ve telefonla randevu seçenekleri sunmaktadır. Daha detaylı bilgi edinmek, muayene ve terapi randevuları almak için online sistemler veya mobil çağrı merkezinden erişim sağlayabilirsiniz. Güvenilir sağlık hizmetleri ve profesyonel hekim kadrosuyla hizmet veriliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir