Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

ORYANTİRİNG’TE SOMA’NIN BÜYÜK BAŞARISI

12 Nisan 2017 Çarşamba, 16:28

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Çanakkale’de yapılan 14 yaş ve alt yaş grupları Oryantiring 2. Kademe yarışları Balıkesir, İzmir ve Manisa bölgelerinden yaklaşık 350 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Somalı Sporcular başarılı bir yarış çıkartarak, 12 madalya kazandılar.

Soma Oryantiring takımı Çanakkale’deki yarışmada 10-12-14 yaş kız ve erkek kategorilerinde sporcular ilk 6 nın içinde yer alarak Muğla’da 29-30 Nisan’da yapılacak olan grup müsabakalarına katılma hakkı elde ettiler.

114 SPORCU KATILDI

Çanakkale’de küçük yaşlar 3 ncü bölge 2 nci kademe müsabakasına Zağnospaşa Ortaokulu, Çiğdem Batubey Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu, Burhan Erdayı İlkokulu, Özel 52 Evler İlkokulu öğrencileri; Balıkesir Gençlik ve Spor Kulübü, Balıkesir Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü olmak üzere iki takım halinde 114 sporcu 5 antrenör, 4 öğretmen ve 10 veli ile katılım sağladı.

Somalı Sporcular çok başarılı bir yarış çıkartarak, toplamda 12 madalya (5 altın, 5 gümüş, 2 bronz olmak üzere) elde etti. 6 madalya ise, -Karaağaç (Balıkesir): 1 altın, 1 bronz, -Gömeç (Balıkesir): 1 bronz, -Bergama (İzmir): 2 bronz, -Yakamoz (İzmir): 1 gümüş, kulüp sporcuları arasında paylaşıldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Soma Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdüresi Dilek Kuruçay ”Yarışa katılan tüm takımları (Bergama Belediye, Gömeç Belediye, Karaağaç, Yakamoz, Altun, Soma Oryantiring ve Çanakkale Oryantiring Takımları), sporcuları kutluyorum. Yarış sırasında emeği geçen görevli arkadaşlara teşekkür ediyorum ve ellerine, emeklerine sağlık diyorum. Yarıştan sonra Çanakkale şehir gezisi ve burada Çanakkale savaşı sırasında yaşananların anlatıldığı müze ve yerlerin gezilmesi, aynalı çarşı ve sahilin gezilmesi derken gün bitti ve çocuklarımız çok güzel bir gün geçirdi. ”dedi.

SADECE ORYANTİRİNG YAPMIYORUZ

Dilek Kuruçay sözlerine şöyle devam etti ”Gördüğünüz gibi bizler sadece oryantiring yapmıyoruz, çocuklarımıza oryantiring yoluyla geleceğe hazırlayacak önemli kazanımlar katmaya, öğretmeye çalışıyoruz. Onlar çok mutlu, çok güzel yerler görüyorlar, değişik bölgelerden çok sayıda arkadaş ediniyorlar, tarihimizi ve Milli değerlerimizi yerinde görüyor, tanıyor ve öğreniyorlar, bunları yarışarak, mücadele ederek, çalışarak, eğlenerek öğreniyorlar, kazanıyorlar, kaybediyorlar ama iyi ve başarılı bir insan olmak için yaşıtlarından çok fazla şey yapıyorlar ve bunu hak ediyorlar. Emeği geçen, destek veren, bizimle olan, uzaktan da olsa takip eden herkese çok teşekkür ediyoruz. Biz çok büyük bir aileyiz ve her geçen gün büyüyerek ve başarılı faaliyetler içerisinde yer alarak çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Oryantiring işte böyle bir spor dalı. Gelin, Görün, Yaşayın, sonra sizde bu ailenin bir parçası, bir üyesi olun. ”dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir