Son Dakika
24 Şubat 2018 Cumartesi

ORYANTİRİNG MÜSABAKALARI SONA ERDİ

05 Ocak 2017 Perşembe, 14:02

Manisa Gençlik Hizmetleri ve spor il Müdürlüğü tarafından organize edilen 2016-2017 Okul Sporları faaliyetleri kapsamında Okullar arası genç kız ve genç erkekler Oryantiring müsabakaları sona erdi.

Akhisar ilçesinde Hüsnü Kahraman Kültür Parkı’nda gerçekleştirilen Okullar arası genç kız ve genç Erkekler Oryantiring müsabakalarına 24 okul 140 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışmada sporcular birincilik için birbiriyle kıyasıya mücadele etti. Her türlü arazide yapılabilen, sporcuların kontrol noktalarını (hedefleri) harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda bulmaya çalışılan doğa sporu olan oryantiring müsabakalarında. Genç kızlar A kategori birincisi Akhisar Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Genç erkeler A kategorisinde ise birinci Akhisar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Genç kızlar B kategori birincisi Akhisar Zeynep Gülin Öngör Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Genç erkeler B Kategorisinde ise birinci Soma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara kupa ve madalya verildi.

Dereceye giren okular 19 Şubat 2017 tarihinde İzmir/Bergama’da yapılacak olan Türkiye Yarı finallerinde İlimizi temsil edecekler.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir