Ortodonti Klinikleri Hangi Tedavileri Yapar

28 Haziran 2022 Salı, 18:03

Dişlerimiz gülüşümüzü etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bir insanla ilk kez karşı karşıya kaldığımızda bizleri dış görünüşümüz temsil eder. Güzel bir diş yapısına sahip olmak hem özgüvenimizi tazeler hem de sağlıklı yaşam için bizlere destek verir. Sağlıklı ağrısız bir dişe sahip olmak her bireyin isteğidir. İnsanlar İzmir Ortodonti kliniklerine genellikle sadece bir rahatsızlık ile karşı karşıya kaldıklarında gitmektedir. Bu algı toplumumuzda bilinen bir yanlıştır, her ne kadar dişlerimiz sağlıklı olsa da belirli periyotlarda ortodonti klinikleri ziyaret edilerek kontrol yapılmasında büyük fayda bulunmaktadır.

Ortodonti Klinikleri Ne İş Yapar?

Ortodonti İzmir dişlerimiz ile alakalı tüm sorunları teşhis etmek ve çözmek için görev yapan uzman diş hekimliğinin bir dalıdır.

Ortodonti klinikleri, kişinin sonraki yaşam kalitesini arttırmada önemli değişiklikler yapabilir. Araştırmalar, düzgün hizalanmış dişlere sahip çekici bir gülümsemeye sahip olmanın kişinin zeka, sosyal ve kariyer başarısı açısından olumlu izlenimler oluşturduğunu bile göstermiştir.

Ortodontinin amacı sağlıklı, fonksiyonel bir kapanış oluşturmak ve kişisel görünümü iyileştirmektir. Ortodontik tedavi, implantlar veya kronlar ve köprüler gibi diş restorasyonlarının sağlanmasından önce dişlerin konumunu düzeltmek için diş hekiminizle ortaklaşa da yapılabilir.

Modern kozmetik diş tellerinin geliştirilmiş görünümü ile artan sayıda yetişkin İzmir ortodonti tedavilerini tercih etmektedir. Daha az göze çarpan kozmetik apareyler mevcuttur ve bunlar arasında şeffaf (diş renginde) sabit apareyler, “görünmez” çıkarılabilir hizalayıcılar veya tamamen “görünmez” veya “gizli” (lingual) apareyler bulunur. Son yenilikler, tasarımları sayesinde bazı avantajlara sahip olan, daha düşük sürtünme tedavisi ve dolayısıyla genellikle daha rahat ve hijyenik bir tedavi sunan braketlerin geliştirilmesine yol açmıştır.

Ortodonti Kliniklerine Ne Sıklıkla Gidilmelidir?

Ortodonti İzmir Kliniklerine gitmeniz için diş rahatsızlığı ile karşı karşıya kalmayı beklememeniz sizler için büyük yarar sağlayacaktır. Kliniklere erken gitmek olası ağız sağlığı problemlerinin önüne geçeceğinden yaklaşık olarak 6 aylık periyotlarla diş kontrolüne gitmeniz gerekmektedir. Herhangi bir ağız sağlığı problemi için kliniklere başvuracaksınız tedavi süreciniz sizlerin gelişimlerine göre değişkenlik göstereceğinden net bir tarih vermek yanlış olacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.