MHP TEŞKİLATLARI VE ADAYLARDAN GÖVDE GÖSTERİSİ

08 Ocak 2014 Çarşamba, 04:48

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, MHP İl, Şehzadeler ve Yunus Emre ilçe yönetimi ile Belediye Başkan adaylarıyla bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği gecede konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, 2009 yılından bu yana geçen sürede Manisa’ya kazandırdıkları ve bundan sonra yapacağı çalışmalar hakkında partililere bilgi verdi.

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, MHP teşkilatları ile Sultan Kafe’de bir araya geldi. Düzenlenen akşam yemeğine Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, kadın kolları yönetimi, Ülkücü İşçiler Derneği ve çok sayıda partili katıldı.

Birliğin olduğu yerde dirlik olur

Yemeğin ardından eller hep birlikte semaya açılarak dualar okundu. Okunan duaların ardından MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü bir konuşma yaptı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, “Birliğin olduğu yerde dirlik olur. Bu birliktelik 2009 yılında Manisa’da nelere imza attığımızı ortaya koymuştur. Cengiz Ergün önderliğinde Manisa’da ve tüm Türkiye’de MHP belediyeciliği nasıl yapılır, herkese gösterdik” dedi. Ardından MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay söz aldı. Tuatay, 2009 yılından bu yana Manisa Belediyesi’nde yapılan doğru işlerle MHP’ye olan ilginin arttığını vurguladı.

Birlik ve beraberlik mesajları

Daha sonra MHP Yunus Emre Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil söz aldı. Zorlu bir yarışın içinde olduklarını belirten Açıkdil, ilk kez büyükşehir olarak seçimlere gidileceği için özellikle ilk kez oy kullanacaklara nasıl oy kullanılacağı konusunun iyi anlatılması gerektiğine dikkat çekti. Açıkdil’in ardından söz alan MHP Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen ise, “Bu birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam ettiğimiz sürece, Manisa’da 3-0 alacağımıza inancım sonsuzdur” dedi. MHP İl Başkanı Tanju Balatlı ise, birlik ve beraberlik mesajları vererek, bu birlik ve beraberliğin devam etmesi durumunda 1 Nisan’da büyükşehir zaferini kutlayacaklarına inancının sonsuz olduğunu ifade etti.

Gelir 65 milyon TL’den 187 milyon TL’ye ulaştı

Son olarak Manisa Belediye Başkanı ve MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün söz aldı. Görevi devraldıkları 2009 yılından geçen süreye kadar Manisa Belediyesi’ni aldıkları noktadan getirdikleri noktaya kadar örneklerle açıklamalar yapan Ergün, Manisa Belediyesi’nin 65 milyon TL’den 187 milyon TL gelire ulaştığına vurgu yaptı. Kentin her alanında düzenleme ve yenileme çalışmaları yaparak, Manisa’yı bambaşka bir görünüme kavuşturduklarını ifade eden Ergün, 57 mahallenin tamamında hiçbir ayrım yapmadan hizmetlerini yaptıklarını söyledi.

Şehir Hastanesi temeli ile kaldı

Göreve geldikleri ilk yılda belediye şantiyesinin bölge hastanesi yapılması için boşaltılması konusunda kendilerine baskı yapıldığını hatırlatan Ergün, “Bizi belediye şantiyesinden atma noktasına geldiler. Neticede 1,5 ay önce hastanenin temeli atıldı. Ancak hala öyle duruyor. Biz yeri teslim edeli 3 sene geçti. Ancak o temel çukur olarak yerinde duruyor. İnşallah bir an önce başlasın, yapılsın. Manisa halkına hizmet gelecekse, biz onun yanındayız” dedi.

Bütçe emin ellere teslim edilmeli

Manisa’da 100’ün üzerinde projeyi hayata geçirdiklerini de sözlerine ekleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, önümüzdeki 1-2 ay içerisinde açılış ve temel atmalarla yeni projelerin kente kazandırılacağını söyledi. Büyükşehirin çok daha büyük bütçeyi getirdiğine dikkat çeken Ergün, bu bütçenin emin ellere teslim edilmesi gerektiğini söyledi. Yunus Emre ve Şehzadeler belediyelerinin yer sorunun hala çözülemediğini de belirten Ergün, kalan 2 aylık sürede bunun çözümü için de çalışacaklarını ifade etti.

Oda ve Dernekler Projesi başlıyor

Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kent Park, Kumludere Peyzaj Projesi, Emekliler Parkı Otoparkı gibi dev projelerin yapımının devam ettiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, mevcut garaj esnafının yeni yere intikali için oluşturulan komisyonun çalışmalarını sürdürdüğünü, esnafın mağdur edilmemesi için gerekli adımların atıldığını kaydetti. Oda ve Dernekler Projesi ile ilgili müjdeyi de veren Ergün, “Müteahhite yer teslimi yapılıyor. Allah nasip ederse, 1 ay içinde temel atma töreniyle bu projeyi Manisa Belediyesi olarak başlatıyoruz. Verdiğimiz sözü 22 milyon TL+KDV olmak üzere içinde 250-300 araçlık otoparkı, çarşıları, mağaza, kafeteryaları ve derneklerin de olacağı bir oda dernekler hizmet binasının startını veriyoruz” dedi.

Spor Salonu ve Kapalı Yüzme Havuzu Projesi de başlıyor

Spor Salonu ve Yüzme Havuzu projesinin de ihalesinin tamamlandığını müjdeleyen Başkan Ergün, Manisa’ya yeni bir spor tesisi kazandıracak olan projenin 1 ay içinde temelinin atılacağını söyledi. Fikri Bayrıl, Halil Onultmak ve Mümin Özkasap Spor Tesisleri’nin ardından iki yeni tesisin daha kente kazandırılacağını belirten Başkan Ergün, bu projelerin kısa süre içinde Manisalılarla paylaşılacağını söyledi. Ulutepe Caddesi seyir terasları projesinin de başlayacağını kaydeden Başkan Ergün, Ulucami bölgesinde tamamlanan kamulaştırma çalışmalarının akabinde bölgede 3 milyon TL’lik yatırımla kente yeni bir sosyal alanı daha kavuşturacaklarını dile getirdi.

Çevre projeleri son aşamada

Atık Su Arıtma Tesisi’nin yapımının tamamıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na devredildiğini belirten Başkan Ergün, “İnşallah siyasi düşünülmeden kısa sürede ihalesi yapılırsa, Manisa’nın 30 yılını kurtaracak proje hayata geçmiş olacak” dedi. Katı atık bertaraf tesisi ile ilgili de çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Ergün, Uzunburun Köyü Sarıçam mevkiinde sarp kayalıkların olduğu yerde 2 kilometrelik yol açtıklarını ve sondaj çalışmalarını da tamamladıklarını söyledi. Son statik hesapların bitirildiğini ve 1 ay içerisinde Bakanlık onayı alınması ile birlikte Manisa Belediyesi’nin yeni tesisle ilgili ihaleyi yapma aşamasına gelerek, Manisa’nın 30 yıllık kanayan yarasını kapatacaklarını ifade etti.

Uzun ve meşakkatli bir çalışma bizi bekliyor

Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü ve Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil’den övgü ile bahseden Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, kalan 2 aylık süre içerisinde uzun ve meşakkatli bir çalışmanın kendilerini beklediğini, bu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Kadınların da seçim çalışmalarında önemli emek sarf ettiğini belirten Ergün, 2009 yılında kadınların emeği ile seçim kazandığını, bu süreçte de yine kadınlara önemli görevlerin düştüğünü söyledi.

Partililerden Ergün’e büyük ilgi

Konuşmasının sonunda birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Ergün, 40 yıllık uzun bir geçmişe sahip olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde çeşitli kademelerde görev yapmış herkese minnet ve şükranlarını sundu. Partililerin alkışları ve sevgi gösterileriyle konuşmasını tamamlayan Başkan Ergün, davetine katılan herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Gecenin sonunda Başkan Ergün, partililerle ayrı ayrı hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.