MANİSASPOR’DA YENİ BAŞKAN ABDULLAH MERGEN OLDU

25 Haziran 2014 Çarşamba, 20:41

Manisaspor’un Olağan Genel Kurulu Tarık Almış Spor Tesisleri’nde yapıldı. Abdullah Mergen tek aday olarak girdiği kongrede 120 oyla başkanlığa seçildi.

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor olağan genel kurulu Tarık Almış Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Tesislerin bahçesinde gerçekleştirilen kongreye 850 delegeden 175’i katıldı. Divan Başkanlığını Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Bülent Hasgönüllü ve Ali Filizkan’ın yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Gelir gider tablosunun okunmasının ardından oylama yapıldı ve yönetim ibra edildi.

BECERİK’İN LİSTESİ KABUL GÖRMEDİ

Aday listesini son anda divan başkanına sunan başkan adayı Özcan Becerik’in listesi 15 asil 15 yedek isimden oluşmadığı için tüzük gereği kabul görmedi. Siyah-beyazlılarda bu gelişme sonrası tek liste ile seçime gidildi. Adaylardan Fatih Yıldız’ın genel kurul öncesi çekilmesiyle Abdullah Mergen Manisaspor’un yeni başkanı seçildi. 175 delegenin katıldığı genel kurulda 127 kişi oy kullanırken, 7 oy boş çıktı ve 120 oyla Abdullah Mergen siyah-beyazlıların yeni başkanı oldu.

EMRE HASGÖR VEDA ETTİ

Manisaspor eski Başkanı Emre Hasgör, üyelere teşekkür konuşması yaparak, “Zorlu bir görev aldık bugün devrediyoruz. Bazen hatalarda yaptık. Aynı şekilde görevi alacak başkan ve yönetimi de zor bir görevi alacak. Manisaspor çok parlak bir dönemde olmasa da önümüzdeki dönemlerde inşallah iyi günler yaşayacak” dedi.

“15-20 TRANSFER YAPACAĞIZ”

Manisaspor’un yeni başkanı Abdullah Mergen ise, “Zor bir görevi devraldık. Kimse merak etmesin her şey daha iyi olacak. Vakit geçirmeden görev dağılımı yaparak start vereceğiz. Ciddi transferler yapacağız. 15-20 yeni ismi kadromuza kazandıracağız. Hoca konusunda da birkaç isim ile görüşüyoruz. Bugün yarın netlik kazanacak. Şirket mantığıyla kar eden bir kulüp olmak istiyoruz. Dilenci olmayacağız. Şehrin dinamitleriyle iletişim halinde olacağız. Balıkesirspor ile Eray, Murat ve Bülent için 2 milyon 750 bin TL anlaştık. Volkan Babacan içinde İstanbul Başakşehir Kulübü ile 2,5 milyon TL el sıkıştık. Bunun 1 Milyon TL’si peşin kalan rakamda 500-500 olmak şartıyla. Bunları kısa zamanda resmiyete dökeceğiz” şeklinde konuştu.

YÖNETİME BAYAN ELİ

Manisaspor’da Abdullah Mergen’in başkanlığa seçilmesiyle birlikte listesinde yer alan Mimar Fisun Kumbaracı Ünlü dikkat çekti. Daha önce Haluk Çubukçu döneminde bayan yönetim kurulu üyesi olan Manisaspor’da Fisun Ünlü, kulüp tarihinde ikinci bayan yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı.

ABDULLAH MERGEN’İN LİSTESİ

Abdullah Mergen’in listesinde şu isimler yer alıyor; Mustafa Karakaş, Fisun Kumbaracı Ünlü, Cengiz Erbilir, Mustafa Gürcan, Erhan Atılgan, Hakkı Övünç, Turgay Gümüşdere, Hanifi Tekin, Engin Kapucu, Tarkan Kayhan, Metin Evlivan, Vasfi Demir, Soner Yumrukaya, Bülent Özövgü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.