Manisalı Atletler Adana’da milli vize için koşacak

26 Nisan 2015 Pazar, 20:55

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan ve her yıl düzenlenen “Atletizmi geliştirme projesi Grup Yarışmaları” Kütahya’da yapıldı ve Manisa’nın da yer aldığı yarışmalarda 9. Grupta 7 ilden 56 bayan ile 56 erkek olmak üzere toplam 112 sporcu ter döktü. Yarışmada 2001-2002 doğumlu yıldız Erkekler 2000m. kategorisinde Manisa adına yarışan Mehmet Çelik, ferdi sıralamasında yarışı ikinci bitirerek gümüş madalya kazandı.

Yıldız Erkeklerde Manisa ilimizi temsil eden 2000 metre‘de yarışan İl Takımımız Grup İkincisi olmayı başardı. Ayrıca Küçük Kızlar 1500 metre’de yarışanda İl Takımımız Grup Üçüncüsü oldu.

Müsabakalar sonunda, Yıldız Erkekler ve Küçük Kızlar kategorisinde yarışan Manisa İl takımları 16 Mayıs 2015 tarihinde Adana’da yapılacak olan Atletizmi Geliştirme Projesi Türkiye Finali yarışmalarında Manisa ilimizi temsil edecek.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, sporcuları ve antrenörlerini elde ettikleri başarıdan dolayı kutlayarak, “Türkiye Finalinden de güzel sonuçlarla döneceklerine inanıyorum.” dedi. İl Müdürlüğü olarak her branşa önemli destekler verdiklerini dile getiren Duman, “Sporcularımıza verdiğimiz destekler güzel başarılı sonuçlarla geri dönmesi bizleri oldukça gururlandırıyor” şeklinde konuştu,

Atletizm Manisa İl Temsilcisi Halil Çıkrıkçılar, “Manisa’yı Atletizmde söz sahibi yapmak için çıktığımız yolda inanıyorum ki, sporcularımız Türkiye Finalinde de dereceye girerek, Olimpiyat kadrosuna hazırlanacak altyapının içinde yer alacaktır. Bingül Laçin hocamızla birlikte çalışıyoruz. Hedeflediğimiz başarıya birlikte çalışarak ulaşacağız inşallah” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.