MANİSA’DA OKULLARARASI BADMİNTON HEYECANI YAŞANDI

09 Şubat 2017 Perşembe, 11:59

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okul Sporları Genç Erkekler ve Genç Kızlar Badminton Müsabakaları sona erdi. Büyük heyecanın yaşandığı maçlar sonucu Selendi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi genç kızlar kategorisinde, Manisa Spor Lisesi ise genç erkekler kategorisinde birinci oldu.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Genç Erkekler ve Genç Kızlar Badminton Müsabakaları düzenlendi. Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakalara 22 okuldan 110 sporcu katıldı. Genç erkekler ve gen kızlar kategorisinde gerçekleşen maçlar büyük çekişmeye sahne oldu. Büyük heyecanın yaşandığı maçlar sonucu genç kızlar kategorisinde Selendi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi birinci, Turgutlu Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Manisa Sosyal Bilimler Lisesi üçüncü, Gördes İbni Sina ASML dördüncü sırada yer aldı. Genç erkekler kategorisinde Manisa Spor Lisesi birinci, Selendi Anadolu Lisesi ikinci, Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Manisa Sosyal Bilimler Lisesi ise dördüncü oldu.

Final maçlarının ardından dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını, Badminton İl Temsilcisi Aygün Aydoğmuş ve beden eğitim öğretmenleri tarafından ödülleri verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir