Manisa’da bir ilk

15 Nisan 2021 Perşembe, 15:44

Manisa’nın yüzme eğitiminde önde gelen kulübü olan Yıldız Ege Gençlik ve Spor Kulübü, Yüzme ve Su topu branşından sonra Triatlon branşını da açtı.
2016 yılında Manisa’ da kurulan Yıldız Ege Gençlik ve Spor Kulübü’nün kuruluş amacı; Manisa’da yaşayan çocukların ve gençlerin, 12 ay boyunca, özellikle yaz tatili süresince gayesiz ve boş oyalanmalar içinde zamanlarını geçirmelerini önlemektir.
Kulüp Genel Kaptanı Esila Durğut Yalın yaptığı açıklamada, ‘ Çocuklarımızın yararlı alışkanlıklar edinmesini sağlamak ve özellikle ergenlik dönemi ile yönelebilecekleri zararlı alışkanlıklardan onları uzak tutmak bizler için çok önemli. Sporcu olmak burada devreye giriyor. Herkes yüzebilir, koşabilir fakat herkes sporcu kimliği kazanamaz. Bizim hedefimiz doğru eğitimle gerçek sporcular yetiştirmektir.’ dedi.
Peki, ‘ Triatlon branşı açma fikri nasıl oluştu? ‘ diye sorduğumuzda; Kulüp antrenörü Mustafa Yalın; ‘’ Manisa’da bisiklet yolunun yapılması ile çocuklarımızın ve gençlerimizin bisiklete olan ilgisini daha da iyi görmüş olduk. Çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirmek ve sağlıklarını korumak amacıyla koşulara çıkartıyoruz. Biz de onlara katılarak motivasyon sağlıyoruz ve çok güzel vakit geçiriyoruz. Bu vakitlerde yetenekli çocuklarımızı da görmüş oluyoruz. Bu şekilde Triatlon branşını açma fikrine ulaştık’’ dedi.
Yıldız Ege Gençlik ve Spor Kulübü yüzme branşında sıfırdan aldıkları çocukları yüzme ve su topu branşlarında performans sporcusu olarak çalıştırmaya devam ediyor. Triatlon branşının açılmasıyla da bu branşta da çocukları geliştirip, yetiştirmeye devam edecekler. Bu hafta sonu Denizli’de yapılacak olan 15 yaş ve üzeri yıldız, genç ve elit kategori Triatlon performans testlerine katılacak olan kulüp sporcularıyla uzun bir yolda olduklarını, sporu seven çocuklar ile attıkları bu güzel adımlarla sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştireceklerini düşündüklerini tekrar tekrar vurguladılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir