Manisa’da AK Parti’den istifa eden eski il Kadın kolları başkan yardımcısı Fethiye Yılmaz İYİ Parti’ye geçti

01 Şubat 2021 Pazartesi, 19:55

Manisa’da AK Parti’den istifa eden eski kadın kolları il başkan yardımcısı Fethiye Yılmaz düzenlenen törenle İYİ Parti Şehzadeler İlçe Teşkilatına geçti. rozetini törenle takan İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet ÇELİK, partisinin bütünleştirici ve birleştirici siyasetten yana olduğunu ifade etti.
“ÜYE YAPMA FAALİYETİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
İktidar partisinden üye kazandırmanın kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik, AK Parti’nin her geçen gün kan kaybetmeye başladığını dile getirdi.
Çelik yaptığı açıklamada üye faaliyetlerinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak, “Parti olarak üye katılımı konusunda ciddi bir çalışma yapıyoruz. Adeta seferberlik halindeyiz. Çünkü üye yapmak demek, aynı zamanda sahada olmak demek. Bugün bir vatandaşımızı partiye üye yapmak aynı zamanda bir siyasi parti faaliyetidir. O yüzden bunu çok ciddiye alıyoruz ve önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.
“AK Parti İKTİDARININ SONU GELMİŞTİR”
AK Parti iktidarının son yıllarda izlediği yanlış politikalar sebebiyle üye kaybı yaşamaya başladığına dikkat çeken İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Çelik , AK Parti’den ayrılanların İYİ Parti’yi tercih ettiğini dile getirdi.
Çelik yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Son yıllarda kullanılan kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyaset dili, İYİ Parti ile birlikte yerini çözüm üreten, birleştirici ve bütünleştirici bir siyasi dile bırakmaktadır. Her türlü baskıya rağmen halkın teveccühü bütünleştirici ve birleştirici siyasetten yanadır. Bu husus bizler tarafından görülüyorken, Cumhur İttifakına gönül vermiş hemşehrilerimiz tarafından da görülmektedir” dedi
İYİ Parti Türkiye siyasetinin merkezine oturmuş ve kilit noktaya gelmiştir. Son günlerde yapılan açıklamalardan bunu daha net anlıyoruz.
Türkiye’de ne değişti? Cevap, AK Parti’nin 19 yıllık iktidarının sonuna gelmiştir.
İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Çelik konuşmasının ardından İYİ Partiye AK Parti’den katılan eski il kadın kolları başkan yardımcısı Fethiye Yılmaz’a parti rozetini taktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir