MANİSA SPORUNA KATKI VERMEK İÇİN GELİYORUM

14 Ağustos 2014 Perşembe, 18:28

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koltuğuna Murat Özmekik’in Ankara’ya gitmesinden sonra bir süredir vekaleten Hatun Sarıkaya oturuyordu. Yeni müdürün büyük ihtimalle Hatun Sarıkaya’nın olacağı düşünülürken, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yrd. Doç.Dr. Savaş Duman’ı Manisa’ya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak atadı. Muğla Üniversitesi BESYO’nda Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Savaş Duman’ın bugün Manisa’da olması bekleniyor.

“MANİSA SPORUNA KATKI VERMEK İÇİN GELİYORUM”

Yrd.Doç.Dr. Savaş Duman; “Öncelikle bu göreve geldiğim için çok heyecanlıyım”dedi. Sözlerine devam eden Yrd.Doç.Dr. Savaş Duman; “ Manisa sporuna katkı vermek için geliyorum. Manisa’daki arkadaşlarla birlikte birlik düzen içinde önemli işler yapacağıma inanıyorum. Manisa kenti sporu seven, spora yatkın bir kent. Biz de şehrin spor hizmetlerini, en iyi şekilde Manisa halkına yansıtacağız. Özellikle engelli sporcularımızdan yakından ilgileneceğiz. Zaten Doktoramı Almanya’da engelli sporcular üzerine yaptım. Hayırlısıyla Manisa’da hep birlikte güzel işler yapacağız. Manisa’da uzun süre görevde kalmak istiyorum” dedi.

YRD.DOÇ.DR. SAVAŞ DUMAN KİMDİR?

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi BESYO’nda Reaksiyon Bölümünde Müdür yardımcısı olan Yrd.Doç.Dr. Savaş Duman 39 yaşında.1999 yılında Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bitiren Yrd.Doç.Dr. Savaş Duman, Yüksek lisansını 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Yöneticiliği A.B.D yaptı. Doktorasını Almanya’da engelli sporcular üzenine yapan Yrd.Doç.Dr. Duman 2008 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor A.B.D.  doktora tezini verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.