Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

MANİSA CBÜ BAHÇE SATRANCINDA “1 NUMARA”

19 Nisan 2017 Çarşamba, 14:26

Yeni kurulmuş olan Manisa CBÜ Satranç Topluluğu, ilk ciddi icraatını gerçekleştirerek; üniversite bünyesinde 6’sı merkez, 10’u ilçelerde olmak üzere 16 adet Bahçe Satrancı’nı hayata geçirdi.

Manisa CBÜ Öğretim Görevlisi ve tecrübeli Satranç organizatörü Zeki Diril tarafından oluşturulan Üniversite Satranç Topluluğu; Manisa CBÜ Rektörü Ahmet Kemal Çelebi, Rektör Yardımcısı Bilal Gümüş ve SKS Daire Başkanı Ayhan Bilir’in üstün gayreti ile kurulup üniversite gençliğinin Satranç ile tanışması, sevmesi ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirmesi için büyük bir organizasyona imza attı.

EN ÇOK BAHÇE SATRANCI OLAN ÜNİVERSİTE

Manisa CBÜ Bahçe Satrancında bir ilke imza attı. Bu hamlesi ile Türkiye’deki 81 ilde en çok Bahçe Satrancı’na sahip üniversite oldu. Bununla birlikte 26 adet Satranç masası takımı da, Manisa CBÜ Satranç Topluluğu tarafından üniversiteli gençlerin hizmetine sunuldu. Uygulamalı Bilimler Öğretim Üyesi Metin Öner, Manisa Satrancının duayenlerinden, yeni TSF Satranç İl Temsilcisi Mehmet Albayrak , Manisa Turkuaz Satranç Kulübü sahibi ve Yunusemre TSF İlçe Temsilcisi Dr. Erdem Nalbant Bey’in ve birçok Satranç severin gönülden destek ve katkılarıyla Manisa CBÜ Bahçe Satrancı Topluluğu ülke çapında göz kamaştırıyor. Geçen yılın Üniversiteler arası Türkiye Şampiyonu ve bu senenin de Türkiye Satranç Şampiyonası Türkiye 2.si, TS Alyans Doruk Spor Kulübü’nün usta ve kaliteli oyuncusu, İşletme 4. Sınıfı öğrencisi Mert Yılmazyerli de Manisa CBÜ’nün Satranç sporunda en büyük şansı.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir