Manisa Büyükşehir Belediyespor’dan Anlamlı Turnuva

11 Mayıs 2018 Cuma, 18:38

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 maden emekçisinin şehit olduğu maden faciasının 4’üncü yıldönümünde Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Soma Maden Şehitliği ve Anıtı’nda anma etkinliğinde, Manisa Büyükşehir Belediyespor da maden şehitlerini anmak amacıyla futbol turnuvası düzenleyecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 13 Mayıs Soma Maden Faciası’nın yıldönümü dolayısıyla ilçede anma etkinlikleri düzenleyecek. 13 Mayıs Soma Maden Faciası’nın yıldönümü dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyespor da  maden şehitlerini anmak için futbol turnuvası düzenleyecek. Turnuvada, Manisa Büyükşehir Belediyespor, Somaspor, Soma Sotesspor, Soma Zafer Spor ve Soma 301 Karaelmas kulüpleri mücadele verecek.  Turnuvada mücadele verecek olan takımlar Pazar günü saat 11.00’de şehitlik mezarlığını ziyaret ederek şehitlik mezarlığına karanfil bırakacaklar. Turnuva öncesinde saat 12.30’da stat önünde pilav hayrı gerçekleştirilecek. Soma Atatürk Stadı’nda saat 13.00 itibariyle başlayacak olan turnuva saat 17.30’da gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak.
Nalbantlar, “  Bu Vesileyle Maden Şehitlerimizi Anmış Olacağız” 
Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Nalbantlar, Pazar günü maden şehitlerini anmak için düzenleyecekleri futbol turnuvası öncesinde yaptığı açıklamada,  “ Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak maden şehitlerini anmak için düzenleyeceğimiz futbol turnuvasında tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. Bu vesileyle maden şehitlerimizi de anmış olacağız. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak, Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 maden emekçisinin şehit olduğu maden faciasının 4’üncü yıldönümünde düzenleyeceğimiz futbol turnuvası, maden şehitlerimizin aziz hatıralarına ve şehit yakınlarının hassasiyetine uygun şekilde yapılacak. Bu turnuvanın şampiyonu olmayacak.  Turnuvada ter dökecek olan tüm takımları şampiyon ilan edeceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir