Manisa BBSK U15’ler gücüne güç kattı

25 Ocak 2018 Perşembe, 16:28

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü U15 takımı, Altınordu’dan transfer ettiği Osman Uğur Sarızeybek’le gücüne güç kattı. Manisa BBSK Altyapı Sorumlusu Özcan Nalbantlar, “Çalışmalarımız A takımımıza faydalı olabilecek oyuncuları yetiştirmenin yanında, A takım düzeyinde oynayabilecek oyuncular bulmak. Yeni spor tesislerimiz hizmete geçtiğinde imkanlarımız daha da artacak. Buralardan yetişecek birçok oyuncuyu A takımımızın yanı sıra diğer profesyonel kulüplerde görmek bizim için büyük bir gurur olacaktır” dedi. Nalbantlar ayrıca, kulübe faydası olacağına inandıkları için Osman’ı kulüp bünyesine kattıklarını söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübu futbol altyapısı 2003 doğumlu Osman Uğur Sarızeybek’i kulüp bünyesine dahil etti. Manisa BBSK U15 takımında forma giyecek olan Osman santrfor olarak görev yapıyor.

Altınordu Kulübü’nden transfer olan Osman, Manisa BBSK’de oynamak için gün sayıyor. 2014-2017 yılları arasında üç sezon Menemen Belediyespor’da forma giyen Osman, geçtiğimiz Eylül ayında Altınordu Kulübü’ne transfer oldu. Bazı sıkıntılardan dolayı takıma uyum sağlayamayan Osman’ın  Manisa BBSK altyapısıyla yolu kesişti. U15 Takımı Teknik Sorumlusu Turgay Sütcüoğlu’nun uğraşları, Osman’ın Manisa BBSK’de forma giyme isteği ve yönetimin de onay vermesiyle transfer gerçekleşti. Menemen Belediyespor formasıyla 25 golü bulunan Osman hedefınin, Manisa BBSK formasıyla gollerine devam etmek olduğunu ve takımına faydalı olmak istediğini söyledi.

Manisa BBSK Altyapı Sorumlusu Özcan Nalbantlar, kulübe faydası olacağına inandıkları için Osman’ı kulüp bünyesine kattıklarını belirterek, “Çalışmalarımız A takımımıza faydalı olabilecek oyuncuları yetiştirmenin yanında, A takım düzeyinde oynayabilecek oyuncular bulmak. Yeni spor tesislerimiz hizmete geçtiğinde imkanlarımız daha da artacak. Buralardan yetişecek birçok oyuncuyu A takımımızın yanısıra diğer profesyonel kulüplerde görmek bizim için büyük bir gurur olacaktır” dedi.

U15 Takımı Teknik Sorumlusu Turgay Sütcüoğlu ise hücuma büyük bir güç kattıklarını ifade ederek, “Osman, Menemen Belediyespor’da takip ettiğimiz ve beğendiğimiz bir  oyuncuydu. Manisa BBSK formasını giymek istemesi bizi sevindirdi. Yöneticilerimiz de sağolsun transfere onay verdi. İki-üç  sezon sonra A Takım bünyesinde olabilecek kalitede bir oyuncu olduğuna inanıyorum. Takım kalitesini hem çalışmalarımızla hem de oyuncu profiliyle yönetimimizin bizlere sağladığı imkanlar sayesinde her geçen gün arttırıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir