Manisa BBSK şirketleşme yolunda

30 Ocak 2018 Salı, 17:37

Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, “Futbolun gerçekleri var. Önümüzde modellerde var. Göztepe, Başakşehir. Altınordu, Kasımpaşa, İstanbulspor, Başakşehir gibi. Artık futbolda şirketleşmenin doğru model olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili çalışmalara başladık” dedi.
TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gökmen Aytaç, Voleybol Şube Sorumlusu Tolga Tunç Çalışkan ve Teknik Direktör Levent Devrim, Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde bir araya geldi. Başkan Mevlüt Aktan ve Teknik Direktör Levent Devrim birliktelikte basın mensuplarının sorularını cevaplayarak önemli açıklamalarda bulundular. Kendilerinin 13 branşta başarı ile Manisa’yı temsil ettiğini vurgulayan Başkan Aktan, “Tüm branşlarda titizlikle çalışan bir ekibimiz var. Göreve geldiğimiz bu yandan itibaren mevcut olan yapıya nasıl katkı sağlarız düşündük. Dersimize çok iyi çalıştık. Hata yapmamak için çok uğraştık. Hiç tatil yapmadık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün spor aşığı bir insan. Bize verdiği bu enerji ile bizde burada iyi işler yapmaya çalışıyoruz. Tüm branşlarda zirve mücadelesi veriyoruz. Sağladığımız aile ortamı ile başarıya ulaşan bir ekip olduk. Tabi sporda lokomotif futbol. Bu sezonda futbola iyi başladık. Başarılı gidiyoruz. Bu başarının alt yapısı sezon öncesi yoğun çalışamamıştır. Sezonun bitmesi ile birlikte kolları sıvadık. İzleme komitesinin raporları doğrultusunda transferlerimizi yaptık. Dediğim gibi iyi gidiyoruz. Bizim hedefimiz sürekli zirve. Onun için burada yatıyoruz kalkıyoruz zaman harcıyoruz. Bu bağlamda bu sene şampiyonluk yaşamak istiyoruz. Ama durmayacağız merdivenleri adım adım çıkacağız. Bizim asıl hedefimiz Süper Lig inşallah bu hedefinize hep birlikte ulaşacağız” dedi.
Futbolda şirketleşen modellerin olduğunu ve bunları doğru bulduğunu sözlerine ekleyen Aktan, “Futbolun gerçekleri var. Önümüzde modellerde var; Göztepe, Başakşehir, Altınordu, Kasımpaşa, İstanbulspor, Başakşehir gibi. Artık futbolda şirketleşmenin doğru model olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili çalışmalara başladık. Önümüzdeki sene şirketleşme adına önemli adımlar atacağız. Biz bugün varız yarın yokuz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün sporu seviyor. Ondan sonra gelecek başkan sporu sevmezse tüm yemekler boşa gidebilir. Yanlış yönetimler ile takım dağılabilir. Bunların örnekleri var. Bu bağlamda bu sene şampiyon olursak şirketleşme yoluna gitmeyi düşünüyoruz. Manisa’yı çok iyi temsil eden şeffaf, dürüst, çalmayan bir kulüp yapısı olması lazım. Biz Manisa’yı başarılarla en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz ve bunan sonrada bu yapının kalıcı olması için şirketleşme adımını atacağız. Yani renklerde değişebilir, isimde değişebilir, kulüp arması da değişebilir. Büyükşehir adı olduğu zaman bazı insanlara siyasi olarak antipatik gelebiliriz. Şirketleşme adımı ile bu durumu da ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. İyi işler yapıldığı zaman ben inanıyorum ki Manisalılar bizleri daha çok sahiplenecek. İyi olan ilgi görür. Ben buna inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Manisaspor ile ilgili gelen soruları yanıtlayan Başkan Aktan; “Biz iki sene önce Manisaspor başkanlığı için aday olduk. Elimizi gövdemizi taşın altına koyduk. Ama siyasi oyunlar bizi engelledi. O gün bunları yapanlar şimdi meydanlara çıkmış bağırıyorlar. Bugün meydanda olanlar Manisaspor’un bu günlerine gelmesinde en büyük etken. Şimdi yaptıklarını temizlesinler. Kimse kimseyi kandırmasın Gerçekten üzülüyorum. Biz deplasmana gittik mi herkes bize Manisaspor’u soruyor. Tüm Türkiye Manisaspor’da yaşananları biliyor. İnşallah bir çözüm bulunur ama biz zamanımda gereğini yapacaktık bize engel oldular” diye konuştu.

Büyükşehir için yeni stat
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün tesisleşmeye önem verdiğini vurgulayan Başkan Aktan, “Başarılar yakaladıkça tesisleşmemizde hızlanacaktır. Manisa’da bir yer problemi de var. İmar planının geçmesi ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün desteği ile tesisleşmemizde hızlanacaktır artacaktır. Yani bu bağlamda yeni tesisiler yapılıyor bunlara yenileri de eklenecektir. Hatta yeni Stadyumlar bile yapılabilir. Böyle bir hayalimiz var” dedi.

“60-65 puan bandı şampiyonluğu getirir”
Başkan Mevlüt Aktan’ın ardından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Manisa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Levent Devrim, “Sezon öncesi başkanımız ve yönetimimizle çok iyi bir çalışmamız oldu. Geçen sene geçirdiğim 4 ay bana çok büyük artı oldu. Bu zamanda kulübü ortamı tanıma fırsatım oldu. Bu sezon başı da yeni bir yapılanmaya gittik. Başkanımı ifade ettiği gibi çok ince eleyip sık dokuyarak izleme komitesinden gelen raporlar doğrultusunda geniş bir araştırma yaptık. Doğru isimleri bulmaya çalıştık. Bunun sonucunda bir takım oluşturduk. Ligin ilk ayrını zirvede bitirdik. Hedefimiz 35-40 puan arasıydı ve biz 37 puanda bitirdik. Hedefimize ulaştık diyebiliriz ama son Bayrampaşa maçını kazansaydık daha iyi olurdu. Yine de düşündüğümüz gibi oldu. Ligin ikinci yarısına Yomraspor beraberliği ile başladık. Yomraspor maçında kaybettiğimiz 2 puanı Kemerspor galibiyeti ile telafi ettiğimiz düşünüyorum. İlk yarıda toplanan puanlara göre ligin ikinci yarısı daha zor geçecek gibi görünüyor. 60-65 puan bandı şampiyonluğa götürecek gibi. Eğer önümüzde ki 5 haftada 13-15 puan alırsak çok rahatlayacağız. Rakiplerimiz ufakta olsa şampiyonluk dirençlerini kırmış olacağız” diye konuştu.
Hakemleri eleştiren Devrim, “Bizim gibi hücum futbolu oynayan oyunun her bölümünde baskı yapan ve oyunu rakip sahaya yıkan bir takıma bir penaltı bile çalmadılar. En son Kemerspor maçında net bir penaltımız verilmedi. Yani bize stajyer hakemler veriyorlar. Bize derken 3.Lig’i kast ediyorum. Bu hakemlerde bizim maçlarımızda pişiyorlar. Art niyetli olduklarını söyleyemem ama tecrübesizler. Ben sadece bizim oyunumuzun temposunu düşürmelerini kabul edemiyorum. Sonuçta hakemlerimizde insan hata tabi olacaktır” dedi.

“Şampiyonluk geliyor diyebilirim”
Sezon sonunda şampiyonluk hedefinde olduklarını sözlerine ekleyen Devrim, “Henüz elde ettiğimiz bir başarı yok. Sezon sonu şampiyon olursak başarılı olmuş oluruz. Bu yüzden daha elde edilmiş bir şey yok. Çalışmalarımızı aynı disiplin ile devam edeceğiz. Kalan 15 maçımız var ve biz 45 puana talibiz. Mevlüt Başkanımızın bize desteği de çok önemli. Bizle yatıp bizle kalkıyor. Burada bir aile ortamı var. Bizde ortamın bize verdiği güven ile çalışıyoruz. Biraz tecrübeli isem şampiyonluk geliyor diyebilirim” diye konuştıu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir