Led Ampul | www.elektrikmarket.com.tr

12 Nisan 2018 Perşembe, 20:06

Led ampul ürününü kullandığınız yerler iç açıcı ferah ortamlara dönüşüyor. Yüksek aydınlatma kalitesine rağmen enerji tasarruflu olması bu ürünü ön plana çıkartıyor. Hemen bu ürünleri en uygun fiyatlarla almak için www.elektrikmarket.com.tr adresini ziyaret edin !

Led Ampul

Led kelime anlamı olarak Light Emitting Diode kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir aydınlatma sistemidir. Led 1907 yılında İngiliz mühendis Henry Joseph Round tarafından keşfedilmiştir. Led ampul daha az elektrik ile daha verimli bir aydınlatma sağlayan bir sistemdir. Led ampuller iç ve dış mekân aydınlatmalarında, otomobil farlarında, reklam panolarında, televizyon ve LCD ekran aydınlatmalarında kullanılan bir aydınlatma sistemidir. Enerji tüketimi açısında oldukça tasarruflu olan Led ampuller uzun ömürlü olması ile de çok tercih edilen bir sistemdir. Günümüzde en çok kullanılan kaynak olan elektrikten tasarruf etmek amacıyla ilk defa Rusların kullanmaya başladığı Led ampuller günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Led ampullerde ısınma ve geç yanma gibi sorunlar olmadığından dış mekânlar için çok kullanışlı bir aydınlatma olanağı sunmaktadır. Farklı marka ve modelleri bulunan Led ampuller oldukça kullanışlı ve hesaplı aydınlatma sağlamaktadır.

Led Ampul Fiyatları

Led ampuller normal ampullere göre biraz daha pahalı olsalar da az elektrik tüketimi ile ampul için ödediğiniz parayı bir ayda amorti edecek tarzda ampullerdir. Led ampuller farklı model ve çeşitte aydınlatma sistemleri olarak kullanılır. Modeline göre Led ampuller farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Led ampul fiyatları piyasaya göre internet satış sitelerinde çok daha uygundur. Çağımız teknolojisi internetin gelişmesi ile artık her şey gibi Led ampullerde internet satış sitelerinde çok uygun fiyat ve kalite ile satışa sunulmaktadır. Led ampul satın alacağınızda piyasa araştırması yaparken internet sitelerini de araştırmanızı tavsiye ederiz. Aynı kalitede Led ampulleri çok daha ucuza alarak tasarruflu aydınlanma sağlayabilirsiniz.

Led Ampul Avantajları

Led ampullerin en büyük avantajı diğer aydınlatma sistemlerine göre %60 ile %80 arası bir elektrik tasarrufu sağlamasıdır. Daha az enerji ile daha verimli aydınlatma sağlama özelliği ile oldukça avantajlıdır. Led Ampul çok uzun ömürlü bir aydınlatma sağladığından çok fazla tercih edilir. Yaklaşık günde 8 saat sürekli yakılan bir Led ampul 15 ile 20 yıl arası bir ömre sahiptir. Normal ampullere göre 30-40 kat daha dayanıklıdır. Led ampuller civa ve halojen maddeler içermediğinden çevre dostudur. Darbelere ve titreşimlere dayanıklı olan Led ampuller kolay kolay kırılmaz. Kırıldığında ise etrafa ne bir cam kırığı ne de paramparça bir flaman saçılma olmaz. Led ampuller doğal bir ışık verir ve gözleri yormaz. Çok düşük sıcaklık ve düşük ışık kirliliği yaratır. Led ampullerde kızılötesi ve Uv ışınları yoktur. Bu nedenle çevresel zararları da yoktur. Yanma ve çarpılma tehlikesi olmadığından istenildiğinde dokunulmasında sakınca yoktur. Farklı renk seçenekleri ile çok farklı alanlarda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Tüm bu avantajlara sahip Led ampulleri çok uygun fiyat ve kalite güvencesi ile internet sitemiz olan www.elektrikmarket.com.tr internet adresimizden temin edebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir