KYK borcu için Akşener’e dert yanan genç borcunu açıkladı. Enflasyonla katlanmaya devam ediyor

13 Temmuz 2022 Çarşamba, 12:49

KYK borçları enflasyona endeksli olarak katlanarak artmaya devam ediyor. Sosyal medyada Öğrenciler KYK borç dekontlarını paylaşarak borçların silinmesini talep ediyor. Pek çok öğrenci, öğrencilik döneminde aldığı 23-32 bin lira arasındaki kredilerin geri ödemesinin 100 bin liraya kadar çıktığını gösteren dekontları paylaşırken, hükümete tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “KYK borçları silinsin” kampanyasına paylaştığı videoyla destek verdi.

AKŞENER’E DERT YANMIŞTI

Bir gencin KYK borcunu ödemeye çalışırken yaşadıklarını anlattığı videoyu paylaşan Akşener, “Gençlerimizin hayatında kaçıp kurtulamadıkları zehirli bir sarmaşığa dönen #kykkredi borcu için; Şimdi de bol faizli tahsilat başlamış. Alınan paranın kat kat fazlasıyla borçlanmanın bitmesine de, KYK borçlarının, sosyal sorumluluk projeleriyle geri ödenmesine de çok az kaldı!” İfadelerini kullanmıştı.

Videodaki gençlerden Yusuf Sarı borcunun sürekli katlandığını söylemiş ve isyan etmişti. Sarı, Akşener’in paylaştığı videoda, “20 bindi 2 bin lira ödedim 8 bine düştü askere gittim geldim bir daha 10 bin oldu” demişti. Sarı Twitter hesabından paylaşım yaparak Meral Akşener ile KYK sorularını konuştuklarını dile getirdi.

“Konuşmamızda yapılandırıp 8 bine kadar borcumu azalttım ancak enflasyon sebebi ile kısa sürede 8700tl oldu demiştim” diyen Sarı, borcunun 11 bin olduğunu duyurdu.

Sarı paylaşımında, “Uzun zamandır sayın @meral_aksener ile KYK sorunları konuşmamız yayınlanıyor. Konuşmamızda yapılandırıp 8 bine kadar borcumu azalttım ancak enflasyon sebebi ile kısa sürede 8700tl oldu demiştim. Dur bakayım kaç oldu dedim sonuç burada!” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.