KIRKAĞAÇ’TA YAZ KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

18 Temmuz 2014 Cuma, 16:18

Kırkağaç Kaymakamlığı, Kırkağaç Belediyesi ve Kırkağaç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün birlikte düzenledikleri yaz kurslarına, öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Yaz kursları kapsamında düzenlenen Basketbol-Voleybol kursuna (Miniklerde) 43, (Büyüklerde) 36, futbol kursuna 39 ve İngilizce kursuna ise 73 olmak üzere toplam 191 öğrenci katıldı.
Kapalı spor salonunda düzenlenen Basketbol-Voleybol kursları ve Atatürk Ortaokulunda düzenlenen İngilizce kurslarını ziyaret eden Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, kurslara gösterilen ilgiden bir hayli memnun olduklarını söyledi.
Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı beraberinde ki Kırkağaç İlçe Mili Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Selam Üsgelen ve İlçe Gençlik Spor Müdürü Mehmet Doruklu ile birlikte kursları ziyaret ederken, öğrencilerle uzun uzun sohbet ettiler.
Sırmalı “Kırkağaç’ta yaz kurslarını başlatmış bulunmaktayız. Şuan itibariyle basketbol, voleybol, futbol ve İngilizce kurslarımız devam etmekte. Kapalı spor salonunda verilen voleybol ve basketbol kurslarına toplamda 79 öğrencimiz katıldı. 39 öğrencimiz ilçe stadımızda futbol kursuna devam etmekte. Yine 73 öğrencimiz ise İngilizce kurslarına devam ediyor. İnşallah Ağustos ayında yeni kurslarımız açılacak. Amacımız çocuklarımızın boş vakitlerini değerlendirmeleri ve sosyalleşmeleri için bu kursları açmış bulunmaktayız.
3 hafta önce Halk Eğitimi Müdürümüz, İl Gençlik Spor Müdürümüz ve beden eğitimi müdürlerimizle birlikte bir toplantı yaptık. Bu kursların açılması talimatını verdik. Kurslarımızı başlattık. Kurslarımız çok güzel bir şekilde devam etmekte. 10 kişilik gruplar halinde yapılacak olan başvurulara göre başka kurslarda açabiliriz. Sayıyı kısa zamanda arttırmayı planlıyoruz. Yine inşallah kısa zaman sonra, Gençlik kampımızın olduğu yerde de yüzme kursumuzu açmayı planlıyoruz. Ben özellikle bu kurslarımızın organizesini sağlayan Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüze, malzeme desteği ve yer desteği sağlayan Kırkağaç Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Kurslarımızın hayırlı olmasını diliyorum.
Kurs öğretmenlerinden Mehmet Ertem, “Kaymakamlık, Belediye ve Halk Eğitimi Merkezinin birlikte düzenlediği kurslarımıza ilgi baya yoğun. Kurslarımız bayrama kadar devam edecek. Bayramdan sonra ise Badminton ve hentbol kurslarımızı da açıyoruz. Öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.