KİMSE MANİSASPOR’UN İLK MAÇTAN ALDIĞI..

09 Eylül 2014 Salı, 15:22

Boluspor’un Teknik Direktörü Reha Erginer, favorisi olmayan, herkesin herkesi yenebileceği ligde mücadele edeceklerini belirterek, “Biz de iyi bir hazırlık dönemi geçirdik ve çok iyi hazırlandık” dedi.

Erginer bütün takımların lige yeni başladığını, eksikleri üzerinde çalıştığını kaydederek, takımının da eksiklerini gidermeye çalıştığını anlattı.

Zor deplasmandan bir puanla döndüklerini hatırlatan Erginer, “Bu hafta kendi sahamızda Manisapsor’la oynayacağız. Bundan sonraki antrenmanlarımızı taktiksel anlamda yapacağız. Fiziksel olarak iyi durumdayız. Takım olma yolunda uyum süreci yaşıyoruz. Bu süreci de oynayarak aşmak zorundayız. O anlamda oyuncularımızın gayreti var. Saha içinde ve dışarıda birlikte hareket etmeyi seven bir takım. O süreci de minimuma indireceğiz” şeklinde konuştu.

Erginer, Manisaspor karşılaşmasının kendi sahalarında oynayacakları ilk maç olduğunu anlatarak, “Bu maç iki takım için de zor olacak. Gaziantep Belediyespor karşılaşmasından daha zor bir maçın bizi beklediğini söyleyebilirim. Kimse Manisaspor’un ilk maçtan aldığı mağlubiyete bakmasın ve o sonuca göre değerlendirmesin. Manisaspor, bu arayı iyi değerledirdi ve takviye yaptı. Sakat oyuncuları vardı, onlar tekrar takıma katıldı. Bizim için belirleyici olan maçta neler yapacağımız. Taktiksel olarak rakiple ilgili çalışmamız oldu. Kendi sahamızda seyirci avantajını kullanarak üç puan almak istiyoruz” diye konuştu.

Sezonun son yılların en sert mücadelelerine sahne olacağını aktaran Erginer, maçların favorisini önceden kestirmenin güç olduğunu kaydetti.

“Favorisi olmayan, herkesin herkesi yenebileceği bir lig. Biz de iyi bir hazırlık dönemi geçirdik ve çok iyi hazırlandık” diyen Erginer, “Bu lige çok büyük bütçe ayıran var. Sahaya ona göre yansır mı bilemiyorum, onu göreceğiz. Bazen harcanan para, yapılan transferin karşılığı sahada farklı oluyor” ifadesini kullandı.

Erginer, Boluspor için geçen sezonun çok sıkıntılı geçtiğini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu sezon öyle sıkıntılar yaşamayacağımızı şimdiden söyleyebilirim. Biz büyük bir değişikliğe ve yapılanmaya gittik. Yönetim bize bu konuda sonsuz destek veriyor. Önümüzdeki yıllara Boluspor bu anlamda çok rahat bakacak. Seneye burada böyle bir transfer politikası olmayacaktır. Gelecek sezonun iskelet kadrosunu da şimdiden oluşturduk. Seneye 17-15 transfer görülmeyecektir. Bu, benim tarzıma uygun değil ama zorunlu şekilde bunu yaptık. Bu yapılanmanın da getirdiği zorluklar var. Bunları da en kısa sürede aşacağız. Bakacağız, nerelere geleceğiz ve göreceğiz. Bizim için ilk yarının sonu belirleyici olacak. Daha sonra oturup tekrar değerlendirme yaparız.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir