Kil Hamuru Nedir

20 Aralık 2019 Cuma, 19:21

 

Okul öncesi dönemden itibaren el becerilerini geliştirmek, görünen bazı sembolleri uygulamaya dökmek için oyun hamuru bir hayli tercih edilir. Oyun hamurlarının yetersiz kaldığı ya da sağlıksız düşünüldüğü zamanlarda ise kil hamuru çeşitleri devreye giriyor. Kilden yapılan ve oldukça yumuşak bir şekilde elde şekilden şekle sokulan bu hamur, her yaş grubu için uygun bir hobi malzemesidir.

Kil Hamuru Nedir?

Kil hamuru, seramik yapımlarında sık sık kullanılan, ufak işlerden başlayarak ancak çok büyük işlere kadar uzanan bir hamur çeşididir. Genellikle renk tonları beyaz ve yeşile benzer. Gıda boyası ya da farklı boya türleriyle bu hamur renkli hale getirilerek de kullanılabilir. Diğer hamurlardan en büyük farkı ise, kilden yapılan hamurun kuruyunca sertleşmesidir.

Kil Hamuru Su İle Şekillenir

Kil hamuru kuruduktan sonra sert bir hâl alır ve parçalanabilir. Buna engel olmak için kili su ile yeniden yumuşatarak kullanabilirsiniz. Kil ve benzeri maddelerden yapılan tüm oyun hamuru çeşitlerini https://www.guvensanat.com/kil-hamurlari adresini ziyaret ederek satın alabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir