KEREM KAMAL DÜNYA İKİNCİSİ OLDU

17 Temmuz 2014 Perşembe, 15:11

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Kerem Kamal Slovakya’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 42 kilogramda dünya ikincisi oldu.
Uluslararası Güreş Federasyonu’nun (FİLA) faaliyet programında yer alan Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası Slovakya’nın Snina şehrinde yapıldı. Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi ve Türkiye Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı sporcusu Kerem Kamal, minderi rakiplerine dar getirdi. 42 kilogramda müthiş bir grafik çizen yıldız sporcu Kamal, sabah seansında sırasıyla Azerbaycanlı, İranlı ve Ermeni rakiplerini mağlup ederek finale yükseldi. Finalde Rus rakibine yenilen Kamal, Yıldız Erkekler kategorisinde dünya ikincisi oldu. Yıldız sporcu Kamal, önemli bir başarının altına imza attı.

KARA: “GÜREŞTE MARKA OKULUYUZ”
Konu ilgili olarak açıklama yapan Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Giray Kara, “Öğrencimiz Kerem Kamal’ın bu başarısından dolayı kutluyorum. Dünya ikinciliğinin kazanılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası’nda güreşecek öğrencimiz Deniz Yasak’tan da madalya bekliyorum. Güreşte marka okuluyuz. Hedefimiz ata sporumuz güreşin, alt yapıda yeni şampiyonlar kazanmasına katkıda bulunmaktır.” dedi.
Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Yıldız Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı, sergilediği üst düzey performans neticesinde şampiyonayı 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamlarken diğer branşlardaki Türk sporcuların müsabakaları sürüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir