Jeopark Kula Belediyespor, 1. Lig’de Fırtına Gibi

24 Ekim 2016 Pazartesi, 20:25

Voleybol 1. Lig Erkekler A Grubu’nda ilk deplasman maçına çıkan Jeopark Kula Belediyespor Voleybol Takımı, Es Spor’u 3-2 yendi.

Jeopark Kula Belediyespor Voleybol Takımı, 1. Lig’de fırtına gibi esmeye devam ediyor. Jeopark Kula Belediyespor, İstanbul Burhan Felek Spor Salonu’nda ligin ikinci haftasında Es Spor’a konuk oldu. Müsabakanın 25-20 biten ilk setinde ev sahibi Es Spor, maça iyi başlayarak 1-0 öne geçti. Jeopark Kula Belediyespor, ikinci sette daha kontrollü oynayarak 23-25’lik skorla durumu 1-1 yaparak mücadeledeki dengeyi sağladı. Zorlu geçen maçta 26-24 ev sahibi ekibin lehine biten üçüncü setin ardından Jeopark Kula Belediyespor, İstanbul ekibinin yaptığı hataları iyi değerlendirerek 22-25’lik skorla durumu 2-2 yaptı. Maçın son setinde ise attığı etkili servislerle oyuna hakim olan Jeoark Kula Belediyespor, 15-17’lik skorla seti alarak maçı 3-2 kazandı.

Jeopark Kula Belediyespor’un lige fırtına gibi başladığını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula’da sportif faaliyetlere sürekli destek verdiklerini ifade ederek, “Jeopark Kula Belediyespor Erkek Voleybol takımımız bu sene mücadele ettiği 1. Lig’e çok güzel bir başlangıç yaptı. Programlı olarak yürüttüğümüz transfer faaliyetlerimiz ve kurumsallaşma sürecimizin sonunda çalışmalarımızın meyvesini almaya başladık. Voleybol takımımız deplasmanda Es Spor’u 3-2 yenerek bizleri gururlandırdı. Jeopark Kula Belediyespor Başkanımız Vedat Yılmaz başta olmak üzere antrenörümüzü ve oyuncularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir