İzlanda’nın hocası gol için ne dedi?

14 Ekim 2015 Çarşamba, 02:09

İzlanda Teknik Direktörü Lars Lagerback, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda Türkiye’ye 1-0 yenildikleri maça ilişkin, EURO 2016’ya katılan Türkiye’nin büyük bir başarı elde ettiğini söyledi. Lagerback, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, EURO 2016’ya doğrudan katılan Türkiye’yi tebrik etti.

Fatih Terim’e duyduğu saygıdan bahseden Lagerback, “EURO 2016’ya katılan Türkiye, büyük bir başarı elde etti. Takımın burada olması büyük bir başarı. Bu başarının başında Fatih Terim’in olduğunu düşünüyorum. Fatih Terim, takımda büyük değişiklik yaptı. Bu değişikliklerin olumlu olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

Lagerback, bir gazetecinin “EURO 2016’da A Grubu’ndaki rakiplerle karşılaşmak ister misiniz? sorusu üzerine, şu cevabı verdi:

“Önceden karşılaşmış olduğumuz takımlarla oynamak güzel bir duygu olur. Güzel maçlar ortaya çıkar ama açıkçası gruba baktığımız zaman ne Türkiye ne de Çek Cumhuriyeti ile karşılaşmak istemeyiz. Çünkü iki takımda güçlü. Başka bir takımla karşılaşmayı tercih ederiz.”

Selçuk İnan’ın attığı golü de değerlendiren Lagerback, “Selçuk İnan topun başına gelince gol olacağını hissettim. O golü atabilecek kalitede bir oyuncu olduğunu biliyordum. Çok güzel bir gol attı” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir