İYİ Partili Tunca; ” Bu Canların Vebali Salihli ve Büyükşehir Belediyesi’nin Üzerine.”

08 Mayıs 2022 Pazar, 13:44

Geçtiğimiz günlerde Çökelek Mahallesi’nde 13 köpeğin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma sonucu köpeklerin zehirli et ile öldürüldüğü anlaşılmasının ardından Salihli Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca ‘’ SALİHLİ BELEDİYESİ ve MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’nin yetkililerine sormak istiyorum vicdanınız hiç sızlamadı mı ?’’ diyerek tepki gösterdi.
‘’Bu canların vebali SALİHLİ BELEDİYESİ ve MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN üzerindedir’’
Çökelek Mahallesi ve çevresinde 18 Nisan’da 13 sahipsiz köpek telef olmuş halde bulunmuştu. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin bölgede bulduğu tavuk eti parçaları, inceleme için İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilmişti burada yapılan analizde, etlerde yüksek düzeyde ve öldürücü nitelikte tarım ilacı bulunduğu belirlendi. Salihli Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca ’’ Bu canların vebali bu tavuk etlerini köpeklerin önüne atan kadar, çok sayıda başı boş köpeğin Salihlimizin sokaklarında, köylerinde gezmesine seyirci kalan SALİHLİ BELEDİYESİ ve MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN üzerindedir. ‘’dedi.
‘’TAKDİR SALİHLİ HALKININDIR ‘’
Salihli Belediyesi İYİ Parti Meclis Üyesi Ulvi Murat Tunca “Geçtiğimiz günlerde Çökelek Mahallesi’nde 13 köpeğin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin bölgede bulduğu tavuk eti parçaları, inceleme için İzmir Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilmiş ve incelemeler yapılmıştı. Yapılan incelemeler sonucu etlerde yüksek düzeyde, öldürücü nitelikte tarım ilacı bulunduğu tespit edildi.
Bu canların vebali bu tavuk etlerini köpeklerin önüne atan kadar, çok sayıda başı boş köpeğin Salihlimizin sokaklarında, köylerinde gezmesine seyirci kalan SALİHLİ BELEDİYESİ ve MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN üzerindedir.
Buradan SALİHLİ BELEDİYESİ ve MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ yetkililerine sormak istiyorum vicdanınız hiç sızlamadı mı ?
Çok ama çok üzüldüğüm olayda da görülmüştür ki SALİHLİ BELEDİYESİ’nin belediyecilikteki duyarsızlığı sokak hayvanlarının zehirlenerek öldürülmesiyle ne yazık ki bir kez daha ortadır. TAKDİR SALİHLİ HALKININDIR ‘’’’dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.