İYİ PARTİLİ ÇELİK “ RANT YOKSA HİZMET YOK MU ?”

01 Temmuz 2022 Cuma, 12:04

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik , Ankara yolu, Manisa girişi ve İzmir, İstanbul Çevre yoluna bağlantı girişiyle ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Çelik “  Manisa’mıza Turgutlu’dan giriş yapan araçlar trafik literatüründe olmayan, sözde kavşak olarak adlandırılan bir ucube sistem ile karşılaşıyor. Gelişmiş navigasyon sistemlerinin bile çaresizce tarif yapmakta zorlandığı bu girdap nereye çıkar belli değil. Boy boy bilmem şu kadar kilometre yol yaptık diyenler acaba yıllardır keşmekeş yaşatan bu kavşaktan nemalanıp, geçişine Euro üzerinden para alamadıkları için mi bu kadar ilgisiz? ”  Dedi.

Karayolları Müdürlüğü’nün 2 Haziran 2022 ‘de tamamlanacak demesine rağmen hala tamamlanmayan Ankara yolu, Manisa girişi ve İzmir, İstanbul Çevre yoluna bağlantı girişi Manisalılar için kabus olmaya devam ediyor.

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik,  Ankara yolu, Manisa girişi ve İzmir, İstanbul Çevre yoluna bağlantı girişine giderek bir basın açıklaması yaptı.

Yetkilileri hizmetten kaçmakla suçlayan Başkan Çelik “Rant Yoksa Hizmet Yok mu ? “ diyerek yetkililere seslendi.

 “Karayollarının 2 Haziran 2022’de tamamlanacak dediği yolda bırakın gecikmeyi atılmış tek bir adım yok.”

İYİ Partili Çelik, “Karayollarının 2 Haziran 2022’de tamamlanacak dediği yolda bırakın gecikmeyi atılmış tek bir adım yok. Meclise yolladığımız vekiller bu konuda bugüne kadar tek bir girişimde neden bulunmuyor. Gediz yolunun yanı başında zehir saça dursun bu yol yılların onarım karmaşasıyla nasıl içinize siner. Kentsel dönüşüm yapıyoruz nidaları atarken kentin dönüşümünde rant kokusu alamadıkları işlere neden duyarsızlar? Garaj girişinden Akpınar mevkiine kadar yol yıllardır kaç ihale, kaç müteahhit gördü? Şehri Ankara’ya, otoyollara bağlayan bu yolda birilerinin ölmesi mi bekleniyor?  İlgililer vatandaşın her gün kullandığı tehlike saçan bu yolla ilgili bir öngörüde bulunabiliyor mu? Bırakıp giden müteahhit varsa hakkında yapılan bir yaptırım var mı? Yeni ihale açılacaksa ne beklenmekte?  Bu soruların acilen cevapları bulunmalı. Vatandaşlarımızın canı yanmadan keşke demeden bu ayıp kapatılmalı. Karakterlerinde hatayı düzeltmenin olmadığını, tam aksine ev sahibini bastıran yavuz hırsızların kimler olduğunu kamuoyu gayet iyi biliyor.” Dedi.

“Bir cana mal olmadan bu işin çözülmesi şart”

İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik Sözlerini şu şekilde tamamladı; “ Bir cana mal olmadan bu işin çözülmesi şart. Vatandaş birilerinin aksine sırça saraylarında yaşamıyor. Biz bu yolu kullanıyoruz, en ufak bir hatada can kaybı riskinin tavan yaptığı bu yolun yıllardır çözülmeyen rezilliğine milletvekillerinden çözüm bekliyoruz. Kendi kendilerine karar veremeyen yanlışa yanlış, eğriye eğri diyemeyecek, vatandaştan yana dik duramayacaklarını bildiğimiz için özellikle bir çağrı da Ulaştırma Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU’na yapıyoruz. Günde binlerce aracın geçiş yaptığı, 3-5 kilometrelik bir yolun yapımını engelleyen nedir? İşin içine rant girdiğinde çözülmez denen düğümler hızla açılırken, burada karşılık mı bulunamadı? Derhal çözüm bekliyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.