İYİ Parti’den aşure hayrı

16 Eylül 2019 Pazartesi, 15:03

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, Muharrem ayı sebebiyle, aşure hayrında bulundu. Aşure hayrı sonrasında konuşan İl Başkanı Eryılmaz, birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu.

 

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, Muharrem ayı sebebiyle aşure hayrında bulundu. Şehzadeler ilçesi Ulupark’ta gerçekleşen aşure hayrına Manisalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İl Başkanı Hasan Eryılmaz tarafından gerçekleşen aşure dağıtımına Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş, Saruhanlı İlçe Başkanı İbrahim Saruhan, il ve ilçe yönetimlerinin yanı sıra büyükşehir meclis üyeleri de katıldı.

Aşure hayrı ardından konuşan İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Aşure paylaşmak, paylaştıkça artmak, çoğalmak anlamına gelmektedir. Bizlerde İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı olarak Muharrem ayında geleneğimiz olan aşure hayrı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu tür gelenekler, toplumumuzda birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, millet olma bilincine güç katan değerlerimizdir. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Aşuremizin yapımından dağıtımına emeği geçen ve aşuremizden tadan herkese teşekkür ederiz.” Diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir