İstanbul Başakşehir Konut Projeleri

02 Mart 2017 Perşembe, 15:28

İstanbul’un kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her bölgesinde yeni konut projelerinin yükseldiğini görebilirsiniz. Bir zamanlar İstanbul’un dışı sayılan pek çok bölgede bugün yüzbinlerce nüfusu olan yeni yerleşim bölgeleri oluştu. Bu bölgelerde yeni konut projeleri, ofis projeleri, iş merkezleri, hastane, okul projeleri yapılıyor. Merkezdeki eski yerleşim bölgelerinde ise kentsel dönüşüm çalışmaları son hızla devam ediyor. Özellikle deprem riski taşıyan bölgelerde, gecekondu semtlerinde kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor. Kentsel dönüşüm projeleri markalı konut projelerinin de artmasına yol açıyor. Avrupa Yakasında ulaşım altyapısının gelişmesi yeni cazibe merkezlerini oluşmasına neden oldu.

Bugün Başakşehir konut projeleri İstanbul’un en gözde projeleri arasında yer alıyor. Toki, Kiptaş ve ülkenin en ünlü özel inşaat firmaları Başakşehir, Kayaşehir, Bahçeşehir, Beylikdüzü, Yakuplu bölgelerinde birbirinden değerli konut projeleri yapmaktadır. Bugün için Avrupa Yakasında 900 ü aşkın, Anadolu Yakasında ise 700 ü aşkın konut projesi bulunmaktadır. Projeler mimari özellikleri ve yapı kaliteleriyle olduğu kadar, sosyal donatı alanlarıyla da konut sakinlerine konforlu, huzurlu ve zevkli yaşam imkânları sunmaktadır. Projelerde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 konut seçenekleri bulunuyor.

İstanbul konut projeleri Anadolu Yakasında da özellikle Kartal, Tuzla, Kadıköy, Ataşehir, Üsküdar, Maltepe bölgelerinde yoğunlaşmış durumdadır. Konut fiyatları projenin konumuna, metrekaresine, yapı kalitesine, sosyal donatı alanlarına, lokasyonuna, ulaşım imkânlarına göre farklılık gösteriyor. Ancak merkez ilçelerdeki konut fiyatları biraz daha yüksek oluyor. Bu nedenle özellikle yabancı yatırımcılar getirisi yüksek olan merkez ilçelerdeki konut projelerini tercih ediyor. Her yıl binlerce konutun üretildiği İstanbul’da her bütçeye uygun konutlar bulunabilir.

Toki daha çok alt ve orta gelir grubuna hitap eden konutlar üretirken, özel firmaların yaptığı üst gelir grubuna yönelik marka projelerde lüks ve konfor en üst düzeye çıkmıştır. Konutlardaki lüksün yanında otopark, yüzme havuzu, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, çok amaçlı spor salonları yaşam kalitesini de arttırmaktadır. Karma projelerde ise market, mağaza, banka, ofis gibi ticari bölümler bulunmakta, günlük ihtiyaçların hepsi site içinde karşılanmaktadır. İstanbul konut projelerinin fiyatlarını, ödeme seçeneklerini, lokasyonlarını, ulaşım imkânlarını ve daha bilmek istediğiniz her bilgiyi emlakdream.com sitemizde görebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir