Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

İBRAHİM ERBAY YAZDI: İKİ YATIR ÜÇ AL

12 Nisan 2017 Çarşamba, 14:35

Kabus gördüren iki haftalık uyku sonunda Manisasporumuz nihayet silkelendi  ve uyandı (!)…                   Marifet  iltifata tabidir, öncelikle alınan üç puan ve istekli, mücadeleci  futbol için tebrikler. Düşme çukurundan yukarı çıkmak için kurulacak merdiveninde ilk basamağını böylece yapmış olduk, Allah’ın izni ve yardımı ile kazasız belasız tamamlamak nasip olur İnşallah… Başarılı işler, takdir edildiği ve karşılığı verildiği müddetçe -işi yapan su istimal yapmadıkça – daha iyi sonuçlar elde edilir ve başarının devamı sağlanır. Kaliteli mal üreten bir kişi, eğer  ona alıcı bulamıyorsa başarısının fazla da bir anlamı kalmaz. Bu bakımdan Mersin İdman Yurdu  galibiyetini en çok hak eden, stada gelerek takıma destek veren  az ama öz Manisaspor  Taraftarıdır…

Önceki iki hafta şampiyonluk yolunda olan Yeni Malatyaspor ve Sivasspor’la  karşılaştık ve mağlup olduk. Gerçi  kendi evimizde oynadığımız Yeni Malatyaspor maçından puan alabileceğimize şahsen inanıyordum, fakat futbolcularımız o maçta taraftarlar kadar inançlı bir mücadele her ne hikmetse çıkartamamışlardı. Çiğnemek istediğin lokmaya etrafından birileri taş gibi derse insan ister istemez denemeye dahi çekiniyor tabi ki de… Bu hafta ise gerek iki iyi oyuncularının yokluğu gerekse Tita’nın oyundan çıkması, Mersin İdman Yurdu takımını iyice yoğrulmuş yumuşak  bir lokmaya çevirdi. Galibiyete aç olan Manisasporumuzun, takım halindeki hırslı fakat kontrollü oyunu da bu lokmayı elinden kaçırmadan afiyetle mideye indirdi. Bu arada temennim; Halkımızın arasında yemekten sonra vücuda gelen ağırlık çökmesi ve titreme hissi için kullanılan ‘’Ekmek Sıtması’’ takımımızı tutmaz, tutsa da  19 Nisan’da deplasmanda oynayacağımız Samsunspor maçına kadar sirayet etmez. Bu süreçte rehavet bize en büyük köstek olur. Kalan bütün maçlarımız da sabırlı ve kontrollü oyunun yanı sıra, hırslı mücadelemizden ödün  vermeden oynamalıyız. Bu bakımdan da kanımca; Erman’ın görmüş olduğu ikinci sarıdan kırmızı kart (ki bana göre hakem Bülent Yıldırım pozisyona hakim olmadan ani refleksle bir karar verdi) mazur görülmesi gereken bir harekettir. Seyirci azlığı, kadro dışılar, kart cezalısı, kırmızı kart derken sonuçta iki golle gelen üç puana, ‘’Allah bereket versin’’deyip bu haftanın defterini  kapatmak lazım.

Sait Hocamızın kalan maçlar için elbette kendine göre planları vardır. Geçtiğimiz hafta içerisinde Savaş, Ozan ve Berk’in kadro dışı bırakılmasının yönetimin tasarrufu olduğu söylendi. Eğer şu anki kadrodan orta sahaya monte edeceği bir oyuncu bulamayıp Fahri’yi sahaya sürüyorsa, kadro dışı bırakılmasına mahal vermeden Fahri yerine Berk’i  denemesini beklerdim.

Bir önerimde sayın Federasyon ve Mhk. yetkililerine,malumunuz havalar artık bol güneşli geçiyor ve maçların oynandığı çoğu stat da sahanın tamamını gölgelendirecek donatıya sahip değil. Gündüz oynanan Altınordu-G.Antep BB.spor maçı ve diğer maçlarda, orta ve özellikle güneşe karşı bakan yan hakemin maçı takip ederken ne kadar zorluk yaşadığına şahit olduk. Karar vermede beyandan çok hakemlerin  görüş alanı etkili olduğuna göre bunu iyileştirmek adına sporcu güneş gözlüğü ya da siperlikli şapkaları ilave aksesuar olarak kullanmalarını isteyebilirsiniz.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir