HACIOSMANOĞLU BAŞKANLIK İÇİN ADAY!

24 Haziran 2014 Salı, 16:41

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor’un başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’na aday olmaya hazırlanıyor.

Akşam’ın haberine göre; Şike süreci ile yaşanan gerilimde başrol oynayan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’na aday oluyor.

Türk futbolu için yeni bir gerilim süreci başlıyor. Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarına bir daha katılmama kararı alan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıoslanoğlu, fikir değiştirdi. Hem de bu kez üye olarak kalma niyetinde değil.
Başkan İlhan Cavcav’ın görevi bırakacağını açıklamasının ardından Vakıf, perşembe günü Ankara’da seçimli toplantı yapacak. Cavcav’ı arayan Hacıosmanoğlu, başkan olmak istediğini söyledi.

Üç büyüklerle sorunlar yaşayan, özellikle de Fenerbahçe ile iki ayrı kutuba ayrılan Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, Anadolu kulüplerinin desteğine güveniyor.

Şu ana kadar üç büyük kulüp başkanı da Vakıf için hevesli gözükmedi. Ancak İbrahim Hacıosmanoğlu’nun taktik değiştirmesi karşısında nasıl bir tavır alacakları da merak ediliyor.

GALATASARAY DESTEKLİYOR!
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, G.Saray’ın da desteğiyle Perşembe günü başkan olmak için kolları sıvadı. İkinci aşamada ise Haziran’da, Federasyonu seçime zorlayacak bir karar almak.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, Divan Kurulu’nda “Bizim Anadolu kulüpleriyle nasıl iyi ilişkiler içerisinde olduğumuzu önümüzde sezon oluşacak olan yeni federasyonda Trabzonspor’un Anadolu kulüpleriyle nasıl beraber olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu federasyon Allah nasip ederse önümüzdeki sene devam etmeyecek” şeklindeki açıklamasının sırrı çözüldü. Bordo-Mavili kulübün başkanı Perşembe günü yapılacak Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı’nda başkanlığa aday olmaya hazırlanıyor. Hacıosmanoğlu’nun bunun için G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav’ı arayarak hem tavsiyesini hem de desteğini aldı.

RAKİP ORMAN VE GÜMÜŞDAĞ
G.Saray’ı da yanına alan Hacıosmanoğlu, nabız yokladığı bir çok Anadolu kulübünden de olumlu yaklaşım gördü. Hacıosmanoğlu’nun amacı Kulüpler Birliği Başkanlığı’ndan sonra Haziran’da yapılacak mali genel kurulda Futbol Federasyonu’nu seçime zorlayacak imzayı toplayıp, önerge vermek. Hacıosmanoğlu’na karşı olan cephenin ise başkan olması için Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a telkinde bulundukları öğrenildi. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ da yine adaylık için baskı yapılan bir başka isim.

HER YIL BAŞKANLAR DEĞİŞSİN
Birlik başkanlığından kendi isteğiyle ayrılacak olan İlhan Cavcav’ın ise Perşembe günü yapılacak seçimde üyelerden bir isteği daha var. Cavcav, her sene başkanın değişmesini ve böylece kulüplerin sorumluluklarının artırılmasını talep ediyor. Genel kurulda bu konunun da üyeler tarafından oylanması bekleniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.