Güreşte şampiyon Akhisar Belediyespor!

14 Aralık 2015 Pazartesi, 12:48

Akhisar Belediyespor, Kasımpaşa’yı 6-3 yenerek şampiyon oldu.

Grekoromen Güreş Süper Ligi’nde Kasımpaşa’yı 6-3 yenen Akhisar Belediyespor, şampiyon oldu.

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Spor Salonu’ndaki müsabakaların ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Akhisar Belediyespor Güreş Takımı Teknik Direktörü İsmail Göze, 10 hafta süren yorucu bir maratonun ardından şampiyonluğa ulaştıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye Güreş Federasyonu’nun sürekli değişen talimatlarına ayak uyduramadıklarını belirten Göze, “10 haftada, uzun bir yolun yorgunluğu yaşadık. Sürekli değişen talimatlardan sıkıldık ve bundan sonra yapılacak müsabakalara A takımımızla katılmayacağız” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin, “Ligden çekiliyor musunuz?” sorusuna teknik direktör Göze şu cevabı verdi:

“Ligden çekilme durumunu gözden geçireceğiz. Tahkime başvuracağız. Bu kararımızın rakip oyuncu ve yöneticileriyle bir alakası yok. Her hafta yeni bir talimat değişiyor. Türkiye Güreş Federasyonu’nun grekoromen stil için haftaya yapmayı planladığı, yeni kurulacak tekler süper ligine A takımımızla katılmama kararı aldık. Şampiyon takım olarak yeni ligde mücadele etmeyeceğiz. Bir sonraki ligde bu sporcuların güreşmelerinin adil olmadığını düşünüyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir