Gümüşdağ da ortak tepki çağrısı yaptı!

10 Eylül 2015 Perşembe, 16:16

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, futbol liglerinde bu hafta yapılacak maçlarda teröre karşı ortak tepki gösterme çağrısında bulundu.

Gümüşdağ yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde yaşanan terör olaylarına karşı birlikte hareket edilmesi gerektiğini belirterek, “Son günlerde hepimizi yasa boğan terör olaylarına karşı Kulüpler Birliği Vakfı olarak birlikte ve kenetlenmiş bir duruş sergilememiz, hepimiz için kutsal ve paha biçilmez değeri olan ülkemizde, futbol ailesi olarak da birlikte ve omuz omuza olduğumuzun anlaşılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bütün takımların sahaya aynı sloganı taşıyan pankart ve ısınma tişörtleriyle çıkmaları için kulüp başkanlarıyla irtibat halinde olduğunu ve kendilerinden destek istediğini bildiren Gümüşdağ, şunları kaydetti:
“Halka bu güçlü mesajı verebilmek için bu hafta oynanacak tüm maçlarda, sadece Süper Lig değil, ortak bir söylemi göğsümüzde taşıma mesuliyetimiz var. Futbolun gündemine, bugünlerde çok ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik mesajının taşınması için, futbol ailemizin tüm fertlerini ‘teröre karşı birlikteyiz’ duruşuna destek olmaya davet ediyorum. Bütün takımlarımızın sahaya aynı sloganı taşıyan pankart ve ısınma tişörtleriyle çıkmaları için 18 kulüp başkanımızla irtibat halindeyim ve kendilerinden destek istiyorum. Temennim odur ki, bu hafta futbol sayesinde bu güçlü mesaj, ülkemizin teröre karşı sımsıkı kenetlendiğinin bir simgesi olacak ve bu vesileyle tüm futbol ailesini, terörün her türlüsüne karşı daha yüksek sorumluluk taşımaya teşvik edecektir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir