GÜLTEKİN: “KARATE DÖVÜŞ SPORU DEĞİL, YAKIN SAVUNMA SANATIDIR”

17 Ekim 2014 Cuma, 17:44

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Salihli Meslek Yüksek Okulu Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü tarafından düzenlenen seminerde Su Karate İhtisas Spor Kulübü Antrenörü Milli sporcu ve Karate Hakemi Bilal Gültekin öğrencilere, karate sporunun yakın savunma tekniğini görsel ve uygulamalı olarak anlattı.
CBÜ Salihli Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda verilen seminere Müdür Yardımcısı ve Öğretim Görevlisi Recep Arslan, Beden Eğitimi Öğretmeni İsmail Durmaz ve Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü öğrencileri katıldı. Yaklaşık 30 dakika süren seminerde öğrencilere, karate sporunun yakın savunma tekniğini görsel ve uygulamalı olarak anlatan Su Karate İhtisas Spor Kulübü Antrenörü Milli sporcu ve Karate Hakemi Bilal Gültekin, karate sporunun bir dövüş değil yakın savunma sanatı olduğunu söyledi.
Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü’nden mezun olduktan sonra bu mesleği sürdürecek olan öğrencilere Karate sporu hakkında bilgiler veren Su Karate İhtisas Spor Kulübü Antrenörü Milli sporcu ve Karate Hakemi Bilal Gültekin, “İleride bu mesleği yapacak olan sizler uygulayacağınız yakın savunma tekniğini karate sporu ile bütünleştirip, kendinizi daha donanımlı hale getirebilirsiniz. Karate dövüş değil yakın savunma sporudur. Salihli Su Karate İhtisas Spor Kulübü sporcuları milli takım forması ile bugün uluslar arası arenada başarıdan başarıya koşmakmaktadır”dedi.
Semine sonunda Su Karate İhtisas Spor Kulübü Antrenörü Milli sporcu ve Karate Hakemi Bilal Gültekin’e, Müdür Yardımcısı ve Öğretim Görevlisi Recep Arslan, başarılı geçen bu seminerden dolayı CBÜ Salihli Meslek Yüksek Okulu adına teşekkür belgesi, Beden Eğitimi Öğretmeni İsmail Durmaz ise CBÜ Salihli Meslek Yüksek Okulu Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü adına günün anısı olarak plaket verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir