Geleneksel Tıraş Nedir Ve Nasıl Gerçekleştirilir?

29 Kasım 2019 Cuma, 22:14

 

 

Erkeklerin yüz bölgesinde çıkan sakallar, her gün yılmadan, sarsılmadan ve eski zamanlarından daha da güçlü olarak karşılarına çıkmaktadırlar. Bu durum, erkekler ile sakalları arasında zorlu bir savaş olarak gelebilmektedir. Üstelik de, tıraş işleminden sonra yüzde oluşabilecek tahriş, batık ve kesik gibi durumlar sıkıntı yaşatabilmektedir.

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle tıraş bıçaklarına daha fazla sayıda jilet eklendi ancak, tıraştan sonra yüzde oluşan tahriş ve kesiklere çözüm bulunamadı. Bu sebeple, aynı anda birden fazla jilet kullanımı bu durumları ortadan kaldırmamaktadır. Bu gibi durumların yaşanması erkeklerin tekrardan geleneksel tıraş olma yöntemine itmiştir. Geleneksel olarak gerçekleştirilen tıraş işleminde klasik tıraş bıçaklarının kullanımını gerçekleştirilmekte ve tıraş bıçağına jilet yerleştirme işlemi bile sizler tarafından yapılmaktadır.

 

Geleneksel Tıraş Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Teknolojinin bu kadar gelişmeyip, bir tıraş işleminde aynı anda birden fazla jiletin kullanılmadığı dönemlerde, klasik tıraş bıçakları kullanılmaktaydı. Klasik tıraş bıçaklarında büyük bir dikkatle tıraş bıçağının parçaları birbirinden ayrılır, yaprak jilet hazneye yerleştirilip, parçalar kapatılırdı. Böylelikle tıraş bıçağınız kullanıma hazır hale gelmiş olmaktadır.

 

Geleneksel tıraş işlemlerinde ihtiyacınız olan malzemeler, günümüzde tıraş işlemlerinden fazla sayıdadır. Günümüzde, tıraş bıçağı ve tıraş köpüğü işinizi görmektedir. Ancak geleneksel tıraş işlemlerinde birçok malzemeyi kullanmanız gerekmektedir. Kullanacağınız malzemeler ise şunlardır: Tıraş fırçası, jiletli klasik tıraş makinesi, yaprak jiletler, krem ve sabunlar, losyon ve cilt şapları.

 

Geleneksel Tıraşın Faydaları

 

Erkekler tarafından eski dönemlerde gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen tıraş işleminde, ihtiyacınız olan çok jiletli tıraş bıçakları değil, tek ve keskin olan bir jiletli tıraş makinesidir. Jiletli tıraş makineleri kullanılarak gerçekleştireceğiniz tıraş işleminde, çok jiletli tıraş bıçaklarına göre daha konforlu bir tıraş işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız. Konforlu bir tıraşın yanı sıra yüzünüze daha yakın bir tıraş yapacaksınız ve bir nevi elinizle de yüzünüzü hissedebileceksiniz.

 

Geleneksel tıraş işlemi uygulayan erkeklerin yüzleri, son dönemin popüler tıraş yöntemlerini uygulayanlara göre daha sağlıklı olmaktadır. Bu sebeple geleneksel tıraş, uzun vadede sizlere daha sağlıklı bir cilt sunmaktadır. Çok jiletli tıraş bıçaklarının kullanılması, yapıları gereği cildinizin normal zamanından daha erken bir yaşta yaşlanmasına sebep olmaktadır.

 

Kaynak: https://www.tirassepetim.com/

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir