ET İLE TIRNAK GİBİ OLAN İKİ KURULUŞ

27 Kasım 2014 Perşembe, 12:45

Akhisar Belediyespor, Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında yarın evinde oynayacağı Torku Konyaspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Yeşil-siyahlar’da sakatlıkları geçen Kenan Özer ve Bruno’yu yarınki maçta sahaya sürmeyeceklerini belirten teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, Süper Lig’de 1 puanın da altın değerinde olduğuna vurgu yaptı.
Torku Konyaspor maçından galibiyet beklediklerini ifade eden Akçay, “Konyaspor ile yapacağımız maç zor olacaktır. Özellikle üçüncü bölgede çok iyi bir takım. Bu maçta kompakt yapımızı korumak zorundayız. Ama evimizde kazanmak istiyoruz. Bizim için yukarılara çıkmak için önemli bir viraj. Zararsız bir şekilde çıkmak için çok uğraşacağız ama yenemiyorsan yenilmemek de çok önemlidir. Süper Lig’de 1 puan altın değerindedir. Bunun da bilincindeyiz” dedi.

İŞTE KUPA MAÇINDA İZLENECEK YOL
Ziraat Türkiye Kupası B Grubu’nda mücadele eden Akhisar Belediyespor’da kupa öncesi çalışmaları anlatan Akçay, “Et ile tırnak gibi olan iki kuruluş arasında güzel bir müsabaka olacağını düşünüyorum. Kupada da yol almak için kadro derinliğimiz içinde kullanmamız gereken oyuncularımızın bir miktarını o maçta kullanmak istiyorum. Bizim için şu anda daha önemlisi Konya maçıdır. Ondan sonra da Manisa maçı ile de ilgili özel çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

AKÇAY’DAN FEDERASYONA ÇAĞRI
Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, Manisa 19 Mayıs Stadı’ndaki maç yoğunluğu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Sahanın bu kadar maç yoğunluğunu kaldırması zor. Ama şu anda bakım ünitemiz oldukça fedakar bir çalışma yapıyor. Kulüp oraya yatırım yapmış ve orayı besliyor. Ama yine de oradaki yükü hafifletmek için federasyonun bir program yapması gerekiyor” diye konuştu.

MAÇ ÖNCESİ 19 MAYIS’TA İDMAN
Öte yandan yeşil-siyahlıların bugün İzmir’de vefat eden eski teknik direktörleri Hamza Hamzaoğlu’nun babası Ahmet Hamzaoğlu’nun cenaze törenine katıldıktan sonra Manisa 19 Mayıs Stadı’nda son idmanını yapacağı ve ardından Manisa’da bir otelde maç saatini bekleyeceği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir