Erkeklerde Meme Büyümesine Son

18 Haziran 2019 Salı, 22:38
Erkeklerde Meme Büyümesine Son

Hem kadınlarda hem de erkeklerde meme bezleri var olmakla birlikte hormonlara bağlı olarak büyüklükleri değişmektedir. Erkeklerdeki meme genellikle meme ucu ve etrafında halka şeklinden oluşurken kadınlarda daha dikkat çekici dolgun memeler oluşmaktadır. Kimi zaman erkeklerin hormonlarındaki dalgalanmalar sebbeiyle erkek memesi gereğinden fazla büyür ve belirginleşir. Bu duruma jinekomasti adı verilmektedir. Kişiye bağlı olarak her iki memede olabildiği gibi tek bir memede büyüme de olabilir.

Erkeklerin oldukça şikayetçi olduğu meme büyümesine uygulanan estetik olarak Jinekomasti fiyatları da kişinin durumuna göre muyane sonucunda belirlenmektedir. Erkeklerde meme büyümesi kimi zaman ağrılı olarak kendini belli etse de çoğu zaman ağrı olmaz ve sadece gözle görülür bir büyüme vardır. Genellikle şişman olan kişilerde rastlanan jinekomasti durumu fazla kilonun vücudun belli bölgelerinde toplanması sonucu istenmeyen birikimler oluşturmaktadır.

Jinekomasti Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Erkeklerde meme büyümesi olarak isimlendirilen Jinekomasti estetik ameliyat ile düzeltilmektedir. Toplumda yaygın olan şişmanlık sorunu sebebiyle de özellikle meme büyümesi erkeklerde oluşmaktadır. Bunun yanı sıra erkeklerdeki testosteron seviyesindeki değişimler ve ergenlik dönemi gibi durumlarda meme büyümesi sorununu ortaya çıkarmaktadır. Erkekler için oldukça rahatsız edici bir durum olan meme büyümesi estetiği Jinekomasti fiyatları hastanın durumuna göre çeşitlilik gösterir.

Meme büyümesinin görüldüğü ve estetik olarak bozulmaya başlayan erkeksi görüntünün kişiyi rahatsız etmesine bağlı olarak estetik kiliğine başvuru yapılmaktadır. Bu durumda en son tenkniklerle jinekomasti işlemi uygulanmaktadır. Mümkün olduğunda küçük kesi açılarak ameliyat yapılır ve hastanın kısa sürede iyileşmesi sağlanır. Jinekomasti fiziksel görünümünden rahatsız olan tüm kişilerin gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra başvurabileceği bir yöntemdir.

Jinekomasti Neden Oluşur?

Erkeklerde meydana gelen meme büyümesinin tek bir nedeni olmayı oldukça fazla neden bulunmaktadır. Bu nedenlerin başında ilk olarak şişmanlık gelir. Fazla kilolu insanların vücutlarında yağ oranının artmasına bağlı olarak yağ toplanması olmaktadır. Bir diğer neden ise ergenlik dönemidir ergenliğe giren erkeklerde oluşan testosteron değişimleri memenin fazla büyümesine yol açabilir. Testosteron seviyesi azalan erkeklerde meme büyümesi görülmektedir. Jinekomasti fiyatları memenin ve kişinin yapısına göre değişkenlik gösterir.

Jinekomasti oluşumunda diğer bir neden de yaşlılıktır ilerleyen yaşla birlikte vücuttaki kas oaranı azalır ve yağlanma artar. Bu durum spor yapmayan kişilerd daha da fazla görülmektedir. Yağlanan vücutta yağ toplnması da olmaktadır. Ayrıca yaşa bağlı yine hormon seviyelerinde değişim olan erkeklerin vücut yapılarında bozulmalar görülebilir.

Erkeklerde meme büyümesi sorununu kullanılan bazı ilaç türleri de oluşturmaktadır. Özellikle de ülser ve kalp hastalığı olan hastaların ilaçlarının yan etkisi olarak bu durum meydana gelebilir. Fazla alkol tüketmekte erkeklerde meme büyümesine yol açmaktadır. Bunun yanı sıra erkeklerde sporla vücut şekillendirmek için kullanılan ek gıdalar da meme büyümesini tetikler. Kişide olan herhangir bir sağlık sorunu da meme büyümesi yapmaktadır. Bu konuda merak ettiklerinizi https://www.quartzclinique.com/ adresi üzerinden araştırabilirsiniz. Sitede ayrıcam Lip Lifting uygulması ve daha birçok estetik türü yer almaktadır.

Kadınlar için özellikle öenmli olan estetikler kadar erkekler için çok çeşitli estetik türleri bulunmaktadır. İnsanlar güzel görünmek ve kendilerini iyi hissetmek amacıyla estetiklere başvurmakta ve mutlu sonuçlarla ayrılmaktadır. Lip Lifting uygulamasıyla da dolgun dudaklar ve muhteşem görünüm kazanımı oldukça kolay olup sonuçlar yüz güldürmektedir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir