MİLLİ SPORCULARA SPONSOR ARANIYOR!

24 Mart 2016 Perşembe, 12:22

07-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Bonn kentinde düzenlenecek olan Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası müsabakalarına katılacak olan Başar Spor Kulübü sporcuları Eren Şerifler ve Gökçe Başar madalya peşinde olacaklar. Ancak iki sporcu için sponsor aranıyor.

“BELİMİZİ BÜKTÜ”

Başar Spor Kulüp Başkanı Süleyman Başar, “Almanya turnuvası çok büyük önem arz ediyor. Bu müsabakada ilk 3 dereceye giren sporcular bu yıl yapılacak olan Dünya ve Avrupa şampiyonalarına ülkeleri adına ek bir kontenjan daha almış olacaklar. Bu nedenle yapılacak olan müsabakaya katılmamız büyük önem taşıyor. Sporcularımızın burada derece alacaklarını ve Dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılacaklarını umuyorum. Ancak bu idealimiz için öncelikle bu müsabakaya katılmamız şart. Fakat ulaşım, konaklama, müsabakaya katılım ücreti ve diğer giderlerimiz maddi anlamda belimizi büktü. Şu anda müsabakaya katılım ücretini ödemiş bulunmaktayız. Bunun dışında Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesine nakdi anlamda yardım başvurusunda bulunduk. Yine Merkez İlçelerimizin Kaymakamlıklarına ve Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına dilekçelerimizi sunduk. İnanıyoruz ki girişimlerimiz olumlu sonuçlanacaktır. Milli sporcularımızın şampiyonaya katılmaları için ne gerekiyorsa şahsım ve kulübüm adına mücadele veriyorum, ancak destek almamız kesinlikle gerekecektir” dedi.

“DESTEK BEKLİYORUZ”

Sponsorluk için çalmadıkları kapı bırakmadıklarını ifade eden Başar, “Yasada belirtildiği üzere sponsorluk yapan firmalar spor kulüplerine yaptığı ödemelerin tamamını vergiden düşebiliyor, yani biz bize destek olan firmalara aslında mali olarak yük getirmiyoruz. Bizim gibi spor kulüplerine ödenen paralar yada malzeme destekleri vergiden düşülebiliyor. Böylelikle sponsor firmalar hem çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarmaya fayda sağlıyor, hem firmanın ismi böylesine güzel bir aktivite de anılıyor, hem de güzel Manisa’mızın ismini duyurmamıza vesile oluyor. Yeteri kadar kendimizi ifade edemediğimiz için büyük firmalar bu tür branşlara sahip çıkmıyor. Bu noktada tüm spor camiasının desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir