ENGELLİLER MADALYA İÇİN KULAÇ ATTI

17 Mayıs 2015 Pazar, 15:17

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Manisa Su Sporları Kulübüne bağlı sporcuların yer aldığı engelliler Atatürk yarı olimpik yüzme havuzunda ilk kez bir yarışma ile madalyalarına kavuştular. Resmi hakem gözetmenin gerçekleştirilen yüzme yarışlarına Manisa’da bulunan 100’ün üzerinde engelli sporcu katıldı. Veliler tribünlerde “Haydi kulaç at az kaldı bravo sana” tezahüratlarıyla çocuklarını motive etmeye çalıştılar. Bazı veliler de tribünden yaptıkları tezahüratlarla yetinmeyip havuz başına inerek “Haydi kızım gayret gel annen burada at kulaçlarını” diyerek çocuklarını kendilerine doğru çekmeye çalıştılar.

Yarı gün boyunca süren yarışlarda engelli yüzücüler kendi kategorilerinde rakiplerini geçebilmek için kıyasıya kulaç attılar.

Yarışmanın sonunda söz alan Manisa Gençli Hizmetleri İl Müdürü Savuş Duman, “Bu yavrularımız çok özel insanlar. Onların buraya gelip havuza girmesi bu programa dahil olması bile büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. İşte eğitimle bu yavrularımıza yaklaşıldığı sürece ortaya bakın ne güzel şeyler çıkıyor. Tabi ki burada ailelerin katkısının yanı sıra onları eğiten antrenörlerinde etkisini unutmamak gerekir.O nedenle bu yarışmanın kaybedeni yok ben hepsini birinci ilan ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir