ENGELLİ SPORCULAR KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI

11 Kasım 2014 Salı, 17:44

Manisa’da Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde kurulan Engelli Sporcular Koordinasyon Merkezi’nin açılışı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın katıldığı törenle açıldı. Törenin ardından Vali Bektaş, engelli sporculara spor malzemesi dağıtımında bulundu.

Atatürk Spor Kompleksi içinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan koordinasyon merkezinde sporcular için çeşitli kurslar düzenlenecek.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, Manisa’da ikamet eden zihinsel, görme, işitme ve bedensel engelli tüm sporcuların koordinasyonunun kurulan merkez ile sağlanacağını kaydetti. Engelli bireylerin daha sağlıklı, bilinçli spor yapmaları için merkezde bulunan antrenörlerin yardımcı olacağını ifade eden Duman, merkezde yüzme, dans, halk oyunları, aerobik, tenis, okçuluk ve basketbol eğitimlerinin verileceğini bildirdi. Merkez ile branşlarda daha aktif olacaklarını kaydeden Duman, “Merkezdeki etkinliklerimiz koordineli olarak devam edecek. Bunun yanında bilimsel veriler alarak çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.

Duman, görme engelliler ile ilgili ‘Gönül gözünüz açık olsun’ isimli projeyi yakın zamanda uygulamaya geçireceklerini sonrasında ise bedensel engelliler ile ilgili olarak ‘Bir hedefiniz olsun’ projelerinin uygulamaya alacaklarını bildirdi.

Şu an 30 engelli bireyin olduğunu bildiren Duman, engellilerle ilgilenecek olan 3 antrenörün merkezde görev yapacağını söyledi. Engelli bireylerin merkeze 3 adet engelli otobüsü ile taşınacağını bildiren Duman,

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, toplumda dezavantajlı grupların olduğunu hatırlatarak, bu dezavantajları ile bireylerin hayatlarını sürdürmek zorunda olduğunu söyledi. Vali Bektaş, sosyal devletin dezavantajlı gruplar ile dezavantajı olmayan grupların eşit şartlarda yaşamalarını temin etmekle görevli olduğunu belirterek, spor tesislerinden normal olarak dezavantajı olmayan sporcuların yararlandığını ancak bu tesislerden dezavantajlı gruplar tarafından da kullanılması ve değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Vali Bektaş şöyle devam etti:

“İl Müdürü Savaş Duman bir proje ile koordinasyon merkezini uygulamaya aldı. Dezavantajlı bireyler de tesislerden yararlanmaya başlayacaklar” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Duman ve engelli sporcuların katılımı ile kurdalesi kesilen merkez hizmete alındı. Açılış töreninin hemen ardından ise engelli bireylere Vali Bektaş tarafından spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

engelliler koordinasyon merkezi açıldı12 engelliler koordinasyon merkezi açıldı11 engelliler koordinasyon merkezi açıldı10 engelliler koordinasyon merkezi açıldı9 engelliler koordinasyon merkezi açıldı6 engelliler koordinasyon merkezi açıldı5 engelliler koordinasyon merkezi açıldı4 engelliler koordinasyon merkezi açıldı3 engelliler koordinasyon merkezi açıldı2

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir