EMRE’NİN MAÇ SIRASINDA TARAFTARLARA KÜFÜR ETTİĞİ İDDİASI

26 Ağustos 2014 Salı, 19:34

Manisa 19 Mayıs Stadı’nda dün Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan TFF Süper Kupa finalinde maçın önüne geçen olaylara bir yenisi daha eklendi. Maç sırasında Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu’nun Galatasaraylı taraftarlara küfür ettiği iddia edildi.
Geliri Somalı maden şehitlerine bağışlanan ve Manisa’da oynanan TFF Süper Kupa finali olaylı bir karşılaşmaya sahne oldu. İki ezeli rakibin kıran kırana geçen mücadelesinde penaltılar sonucunda sahadan galibiyetle ayrılan Fenerbahçe, TFF Süper Kupa’yı müzesine götürmeyi başardı.
Oldukça tempolu bir futbolla başlayan maçta gerginlik de hakimdi. İlk köşe vuruşunda Fenerbahçeli Caner’e Galatasaraylı taraftarlardan yabancı maddeler atılmaya başlandı. İkinci yarı Galatasaray taraftarı tarafından Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in olduğu kaleye yağdırılan yabancı cisimler nedeniyle yaklaşık 5 dakika geç başladı. Maç boyunca Galatasaraylı taraftarların sürekli sözlü saldırılarına maruz kalan Emre Belözoğlu’nun da sarı-kırmızılı taraftarlara hakaret ettiği iddia edildi. Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu kendisine atılan yabancı maddeyi yerden alarak saha dışına fırlattığı sırada Galatasaraylı taraftarlara küfür ettiği öne sürüldü. Bu olaydan sonra sarı-kırmızılı taraftarlar uzun süre tecrübeli futbolcuya tepki gösterdi. Bu anlar İhlas Haber Ajansı tarafından da kare kare fotoğraflandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.