DUMAN’DAN GENÇLİK MERKEZLERİNE BİLGİSAYAR DESTEĞİ

14 Ekim 2015 Çarşamba, 20:39

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan gelen bilgisayarların dağıtımını gerçekleştirdi. Şehzadeler Gençlik Merkezi’nde yapılan törende Duman, tüm ilçelerdeki gençlik merkezi sorumlularına bakanlıktan gelen bilgisayarları elden teslim etti.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman Gençlik Merkezlerine bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi. Gençlik merkezi sorumluları ile Şehzadeler Gençlik Merkezi’nde buluşan Savaş Duman, ilçelerden gelen sorumlular ile sohbet ettikten sonra her ilçeye laptop ve masaüstü bilgisayarların dağıtımını yaptı.

GENÇLERİMİZE ÇOK SAĞLIKLI BİR ORTAM YARATTIK

Bilgisayar dağıtımı töreninde konuşan Savaş Duman; “Bugünde buraya bakanlığımızın ve genel müdürlüğümüzün, bilgisayar, notebook, tablet ve birde projeksiyon cihazı desteği oldu. Bizde bu bilgisayarları gençlerimize daha iyi bir hizmet vermek gençlik merkezlerimize dağıtıyoruz. Gençlik merkezlerimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Burada gençlerimize çok sağlıklı bir ortam yarattık. Playstation ve X-Box salonlarımızdan tutunda, müzik kayıt odaları ve ders salonlarımıza kadar gençlerimizi her alanda vakit geçireceği eğlenceli ve eğitici bir merkez oluşturduk. Burada gençlerimiz güvenli bir ortamda rahatça vakit geçirebilirler. Gençlik merkezlerimizdeki liderlerimiz bir abi, abla gibi gelen gençlerimize eğitici bir yaklaşım ile iletişim kuruyorlar” dedi.

“GENÇLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Sözlerine devam eden Savaş Duman; “Gençlik merkezlerimizde gençlerimize yönelik birçok kurslarımız var. Gitar kursları, ebru kursları, takı tasarım kursları ve bunlara benzer sanatsal kurslarımız var. Bu kurslar ile gençlerimizi yeteneğine göre yönlendiriyoruz. Ailelerimize buradan sesleniyorum çocuklarınızı bu gençlik merkezlerine gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz. Burada verdiğimiz tüm etkinlikler ücretsiz. Gençlerimiz buradan belki de bir sertifika alarak bir bilezik sahibi olacaklalar. ” dedi.

“MADDE BAĞIMLILIĞINA KARŞI BİR PROJEMİZ OLACAK”

Son olarak önümüzdeki günlerde hayata geçecek olan projelerle ilgili konuşan Savaş Duman; “ Madde Bağımlılığına karşı bir proje oluşturduk. Önümüzdeki günlerde bu projemizi hayata geçireceğiz. Gençlerimiz açısında en önemli tehlikelerden bir maalesef ki madde bağımlılığı. Buna karşı bir proje ürettik. İlerleyen günlerde bunu açıklayacağız. Türkiye’de ses getirecek bir proje olduğunu düşünüyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir