Dev Adamlar Zirveyi Sevdi

17 Şubat 2018 Cumartesi, 18:37
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı, 2’nci Lig B Grubunun 15. haftasında İstanbul temsilcisi UPS ile karşı karşıya geldi. İlk üç periyodunda rakibine karşı geride kalan yeşil beyazlılar, son periyotta üstünlüğü ele geçirerek maçtan 65-59’luk skorla galip geldi ve zirvedeki yerini korudu.

Türkiye Basketbol 2’nci Ligi B Grubunun 15.haftasında Manisa Büyükşehir Belediyespor, İstanbul temsilcisi UPS ile karşı karşıya geldi. Manisa Atatürk Spor Salonunda oynanan mücadeleyi, Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Orkun Şıktaşlı, yönetim kurulu üyesi Bora Çaylan ve çok sayıda taraftar izledi. Maç başlamadan UPS takımı oyuncuları Manisa Büyükşehir Belediyespor kaptanı Melih Sevda’ya ve Kulüp Asbaşkanı Orkun Şıktaşlı’ya çiçek takdim etti.

İlk Üç Periyotta Zorlandık

Maçın ilk periyodunda, her iki takım da sayı üretmekte zorlandı. Manisa Büyükşehir Belediyespor bu periyotta hücum ve savunmada hatalar yaptı ve ilk periyodu UPS takımı 11-19 üstün bitirdi. İkinci periyotta hücumlara kolay çıkabilen yeşil beyazlılar sayı üretemeyince ikinci periyot UPS takımının 30-35 üstünlüğü ile bitti. Maçın üçüncü periyodu birbirine üstünlük mücadelesi ile geçti. Savunmada verdiği boşluklar ile rakip takımın skor üretmesine izin veren yeşil beyazlılar, bu periyotta da üstünlüğü sağlayamadı ve UPS takımı üçüncü periyodu 47-48 üstün tamamladı.

Son Periyotta Canlandı

Maçın son periyodunda Manisa Büyükşehir Belediyespor takımı, hızlı hücumlar ve savunmada etkili bir oyun sergilemeye başladı. Son 7 dakikaya girildiğinde rakibine karşı skor üstünlüğünü de ele geçiren yeşil beyazlı takım, rakibine karşı kontrolü kaybetmedi ve maçtan 65-59’luk sonuçla galip geldi. Bu sonuçla Manisa Büyükşehir Belediyespor, zirvedeki yerini korudu. Manisa Büyükşehir Belediyespor önümüzdeki hafta kendi evinde Erzurum Büyükşehir Belediyespor takımı ile karşılaşacak.

Maç: Türkiye Basketbol 2’nci Ligi B Grubu Karşılaşması
Salon: Atatürk Spor Salonu
Manisa Büyükşehir Belediyespor: İlker, Selahattin, Zafer, Melih, Çağıl, Omay, Haluk, Recai, Cihad, Okan, Umut, Mustafa
Baş Antrenör: Ceyhun Cabadak
UPS: Emre, Kürşat, Fatih, Buğrahan, Bahadır, Efe, Tansu, Batıkan, Armağan, Alihan, Batuhan, Kutay
Baş Antrenör: Seyit Ahmet Sözen

1.Periyot: 11-19
2.Periyot: 30-35
3.Periyot: 47-48
4.Periyot: 65-59

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir