Denizlispor’dan Perovic açıklaması!

26 Ocak 2017 Perşembe, 21:57

Denizlispor yönetimi, alacakları ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshederek Manisaspor’la anlaşan Slavko Perovic’e tepki.

Yönetim, bugün Şemikler Tesisleri’ne noter çağırarak Sırp futbolcunun antrenmana çıkmadığını tesbit ettirirken, Başkan Süleyman Urkay, “Peroviç’e daha geçen hafta ödeme yaptık. Konuyu yönetimde değerlendirip, gerekli girişimde bulunacağız” dedi. Sezon başında Aytemiz Alanyaspor’dan uzun uğraşlar sonucunda transfer edilen Perovic ilk yarıda ligde sadece 1 gol atmış ve son haftalarda formasını Yasin Ozan’a kaptırmıştı. Sırp golcünün ayrılmasıyla Denizlispor’un kadrosunda Yasin dışında santrfor kalmadı.

Denizlispor Futbol Şube Sorumlusu Asbaşkan Ali Fırat, sosyal medyada ortaya atılan iddialara göre Manisaspor ile anlaştığı öne sürülen futbolcuları Slavko Perovic’in kendilerine hiç bir bilgi vermeden Manisaspor yetkilileri ile temasa geçtiği ve Manisa’ya gittiğini belirlediklerini ve bugün yapılan antrenmanda yer almayan Perovic için, noter çağırılarak tutanak tuttuklarını açıkladı.

Olayla ilgili açıklamada bulunan Asbaşkan Ali Fırat: “Perovic kulübümüzün sözleşmeli oyuncusudur. Alacaklarının büyük bir kısmı gecikmeli de olsa kendisine ödenmiştir. Manisaspor Kulübü oyuncunun alacaklarını gerekçe göstererek, oyuncumuz ile iletişime geçmiş ve kendisini etkilemeye çalışmıştır. Manisaspor’un sergilemiş olduğu bu davranış etik açıdan doğru değildir. Spor ruhuna yakışmayan bu davranışı gerçekleştirmeleri bizim için üzücüdür. Bu transferi gerçekleştirmek istiyorlarsa ilk önce bizimle temasa geçmeleri gerekirdi. Biz Perovic’e yaptığımız ödeme dekontlarını ve ilgili sözleşmeleri gerekli yerlere ulaştırarak hukuki süreci başlatacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir