DENİZ VE SELMAN GÜREŞ’TE TÜRKİYE ŞAMPİYONU

27 Mayıs 2014 Salı, 13:59

Manisa Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencileri Selman Çubukçu ve Deniz Yasak güreşte Türkiye Şampiyonu oldular.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen 2013-2014 öğretim yılı okul sporları müsabakaları kapsamında, organize edilen 17-18 yaş Türkiye Greko-Romen ve Serbest Güreş Şampiyonası Aksaray Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Müsabakalara İl ve Grup seçmelerinden dereceye girerek Türkiye Şampiyonasında güreşmeye hak kazanan, Greko-Romen stilde 45 İl’den 158 güreşçi ile Serbest stilde 47 İl’den 156 seçilmiş güreşçi katıldı. Takım halinde dereceye giren illere kupaları ve sıkletlerinde ilk üç dereceyi kazanan güreşçilere madalyaları ve başarı belgeleri Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan ve diğer yetkililer tarafından verildi. Çok çekişmeli geçen müsabakalarda, Manisa’yı temsilen katılan Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencilerinden, Serbest stil 120 kilogramda güreşen Deniz Yasak ve Greko-Romen stil 46 kilogramda güreşen Selman Çubukçu Türkiye Şampiyonu oldular.
Türkiye Şampiyonu olmanın sevincini yaşayan Deniz Yasak, ”Şampiyon olmak çok güzel. Bu benim ikinci Türkiye şampiyonluğum. Geçen sene de şampiyon olmuştum. Çalışmalarımızı hocamızın belirlediği plan dahilinde okulumuzun kendi tesislerinde aralıksız yapıyoruz. Beni şampiyon yapan hocamdan ve bizlere her türlü imkanı sağlayan okul müdürümüzden ve öğretmenlerimizden Allah razı olsun. Hedefim milli mayoyu giyerek ülkemi en başarılı bir şekilde temsil etmek.” dedi.
Okulun güreş antrenörü Behçet KARACA ise şampiyonlukla ilgili olarak yaptğı açıklamada, “Hedefleri olan okuluz. Aksaray’da yapılan Türkiye Şampiyonasında birinci Selman ve Denizi kutluyorum. Hem greko-romen stilde hem de serbest stilde Türkiye Şampiyonu çıkarmak bizim için çok anlamlı. Çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta okul müdürümüz Giray KARA beye, okul yönetimimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.”diye konuştu. Güreşte marka okul olduklarını kaydeden Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi Müdürü Giray Kara ise, alt yapıda yeni yetenekleri yetiştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.