DEFNE BATUM’DA SÖZÜNÜ TUTTU

25 Aralık 2014 Perşembe, 15:38

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Turgutlu Deha Satranç Eğitim Kulübü Antrenörü Cihan Yıldırım ve başarılı sporcuları Defne Kebapçı ve Büşra Özbek’i makamında ağırladı.

Turgutlu Deha Satranç Eğitim Kulübü’nde 6 yaşından bu yana eğitim gören, 7 yaş Türkiye üçüncülüğü ve 8 yaş Türkiye ikinciliğine sahip Defne Kebapçı, 18 Ekim- 29 Ekim tarihleri arasında, Gürcistan- Batum’da düzenlenen Avrupa Yaş Gurupları Satranç Şampiyonası’na katıldı ve 9 maçta 6 puan toplayarak Avrupa 10.cusu oldu. Turgutlu Satranç Eğitim Kulübü sporcularından Büşra Özbek ise, 11 yaşında Manisa’nın en genç Kadınlar Şampiyonu oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman ile başarı sevinçlerini paylaşmayı arzu eden Turgutlu Deha Satranç Kulübü Antrenörü Cihan Yıldırım, sporcularıyla gurur duyduğunu belirtti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, “Defne, ülkemiz ve ilimiz adına önceki başarılarıyla da gurur duyduğumuz bir sporcu. Gürcistan, Batum’da katıldığı Avrupa Yaş Gurupları Satranç Şampiyonası’ndan başarıyla dönmesi bizleri sevindirdi. Şampiyonaya gitmeden önce ziyaretimize gelip başarı sözü veren Defne, verdiği sözünü tuttu. Çocuklarımızın kaçıncı oldukları değil, yaptıkları güzel işler gurur verici. Büşra Özbek ise Turgutlu ilçemizin satranç dalında ilk şampiyonu. 11 yaşında büyük başarı elde etti. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir