Çocukların Sevdiği Kek ve Pasta Tarifleri

21 Ekim 2020 Çarşamba, 10:03

Çocuklar sadece yemek konusunda değil atıştırmalık konusunda da son derece seçicidir. Onları memnun etmenin biraz zor olduğunu kabul ediyoruz. İşte bu nedenle hangi pasta ve kek tariflerini daha çok sevdiklerini araştırdık. İşte sonuçlar!

  • Havuçlu Kek

Çocuğunuz havuç sevmiyor olabilir ancak hazırlayacağınız havuçlu keki afiyetle tüketeceğinden emin olabilirsiniz. Rendelenmiş havuç ve havuca çok yakışan tarçın kullanarak hazırlayabileceğiniz bu benzersiz lezzet günün her saatinde tüketilebiliyor. Yanında taze sıkılmış meyve suyu ile ikram edebilirsiniz. Havuçlu kek, evde kalan son havuçları değerlendirmeniz için de harika bir seçim olabilir.

  • Mozaik Pasta

Görüntüsünden midir, lezzetinden midir bilinmez ama çocuklar mozaik pasta çeşitlerine de bayılıyor. Ancak sizlere önerimiz Yemek.com’un mozaik pasta tarifi ile bu pastayı hazırlamanız olacak. Çünkü bu tarif ile hazırlanan pasta hem tazeliğini uzun süre koruyabiliyor hem de istisnasız tüm çocuklar tarafından çok seviliyor. Denemek için hemen siteye tıklayarak malzeme listesine göz atmaya başlayabilirsiniz.

  • Çikolatalı Kek

Çocuklar çikolataya asla hayır demiyor ve bu lezzetin kek ile buluşmasından doğan lezzet karnavalına ise karşı konamıyor. Çikolatalı kek çeşitleri hazırlamak için tercihinizi beyaz çikolatadan yana da kullanabilirsiniz. Çikolata parçalarını kekin içerisine koyabileceğiniz gibi sadece süsleme amacıyla üstte de kullanabilirsiniz. Bir anlamda tamamen kendi yaratıcılığınızı konuşturarak iştahları kabartacak bir kek hazırlamayabilirsiniz.

  • Elmalı Pasta

Rendelenmiş elma ve beraberinde de tarçın kullanarak hazırlayabileceğiniz bu benzersiz lezzet sizi de kendine hayran bırakabilir. Elmalı pasta hazırlamak çok kolay! Klasik bir kek hamuru hazırlayarak pişirin. Ardından ikiye ya da üçe bölerek arasına krema sürün. Üzerini ise elma dilimleri ile süsleyin ve son dokunuş olarak da tarçını tercih edin. İşte lezzet abidesi pastanız hazır!

  • Bisküvili Pasta

Özellikle pasta ya da kek hazırlamak için yeteri kadar zamanı olmayanlar bu şahane lezzeti deneyebilir. Evde bulunan bisküvileri parçalara ayırın. Sonrasında puding hazırlayın ve puding ile bisküvi parçalarını karıştırarak kek kalıbına koyun. Buzdolabında bir süre beklettikten sonra kesebilir, servis edebilirsiniz. Yemek.com adresinde çok daha fazla sayıda tarif bulabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir