Ceza Kimdir? Kaç Yaşındadır?

22 Ekim 2019 Salı, 23:58

 

Türkçe Rap’in en usta isimleri ve ilklerinden olan Ceza, milyonlarca hayranı olan ve Türkçe Rap’i en güzel temsil eden sanatçılardan birisidir. Peki Ceza’nın hayatı nasıl ilerlemiştir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? İşte Ceza ile ilgili tüm detaylar…

Gerçek adı Bilgin Özçalkan olan Ceza (Keskinkılıç) 1977’de İstanbul’da doğdu. Rap müziğe olan ilgisi ilkokul yıllarında sıra arkadaşından ödünç aldığı kasetlerle basladı. Ceza takma adını atışmalarda rakiplerin ve seyircilerin cezamız geldi demelerinden ötürü bu ismi almıştır. Public Enemy grubundan çok etkilendiğini söyleyen Ceza , sert sözlerin raple dışarıya nasıl vurulduğunu görüp kendine takma isim olarak Fatalrhymer da ekleyip Ceza a.k.a Fatalrhymer oldu. Bu arada eğitimini tamamlayıp iş hayatına atıldı. Bir elektrik teknisyeni olarak bir yandan iş hayatına devam eden Ceza bir yandan da rap hayatına hız verdi.

Ceza Full Diskografi: https://mp3kulisi.com/sarkici/Ceza

Hem işin hem rapin bir arada gitmediğini gören Ceza teknisyenlikten istifa etti ve kendini tamamen rap müziğe adadı. Kendisi gibi rap sanatçısı olan Roka ile evlidir.

Kaynak: Müzik indir

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir