ÇAKIR’A DÜNYA KUPASI’NDA KRİTİK MAÇ

15 Haziran 2014 Pazar, 23:13

Brezilya’nın, Hırvatisan maçındaki Japon hakem skandalı sonrasında Meksika ile oynanacağı mücadeleye Cüneyt Çakır atandı.

2014 Dünya Kupası’nda ev sahibi Brezilya ile Meksika arasında oynanacak A Grubu mücadelesini Cüneyt Çakır yönetecek. FIFA’nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 37 yaşındaki Çakır, 17 Haziran’da TSİ 22.00’de Fortaleza kentindeki Castelao Stadı’nda Brezilya ile Meksika arasındaki A Grubu maçında düdük çalacak. Mücadelede Bahattin Duran ve Tarık Ongun da yardımcı hakemlik görevlerini üstlenecek.

Ev sahibi Brezilya’nın Hırvatisan’a karşı 3-1 ilk maçında Japon hakem Yuichi Nishimura kritik hatalar yapmış, özellikle Fred’in kazandırdığı penaltı için eleştirilmişti. Ev sahibi Brezilya’nın hakemler tarafından “kollandığı” öne sürülen ortamda, ikinci mücadelesinin Türk hakem ekibi tarafından yönetilecek olması hayli kritik oldu.

Meksika ve Brezilya’nın, Estadio Castelao Stadı’nda oynayacağı önemli mücadele, iki takımın da ilk maçlarını kazanması nedeniyle grupta büyük önem taşıyor. Maçı kazanan takım, gruptan çıkmayı garantileyebilir.

CÜNEYT ÇAKIR HAKKINDA ÖZEL BİLGİLER

Daha önce 2014 FIFA Dünya Kupası elemeleri, 2012 FIFA Kulüp Dünya Kupası ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda görev alan Çakır böylece 1974’te Almanya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda maç yöneten Doğan Babacan’ın ardından Dünya Kupası’nda düdük çalan ilk Türk hakem olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.