BÜYÜKŞEHİR’İN SULTANLARI FIRSAT TEPTİ

29 Kasım 2014 Cumartesi, 19:32

Manisa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Bayan Takımı Atatürk Spor Salonu’nda İzmir Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştı. Güçlü rakibi karşısında ilk iki seti kazanmasına rağmen, maçtan 2-3 yenik ayrıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyespor, 3. Lig 1. Grup lideri İzmir Büyükşehir Belediyespor’u Atatürk Spor Salonu’nda ağırladı. Müsabakayı Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, yönetim kurulu üyeleri, MTSO Başkanı Yaşar Coşkun, Manisa Büyükşehir Belediyespor futbolcuları ve çok sayıda taraftar izledi. Manisa Büyükşehir Belediyespor, lig lideri İzmir Büyükşehir Belediyespor karşısında ilk periyoda iyi başlayamadı. İzmir Büyükşehir Belediyespor’un etkili hücumları karşısında zorlanan Büyükşehir’in Sultanları, ilk periyotta bir ara 3-12 geriye düşmesine rağmen, Antrenör Süleyman Bozkan’ın etkili taktikleriyle seti 25-22 kazandı. İkinci periyotta iki takım da etkili oyununu sürdürdü. İki takım da farkın açılmasına izin vermezken, Manisa Büyükşehir Belediyespor seti 27-25 kazandı ve skoru 2-0’a getirdi.

Tie-break’te mağlubiyet geldi

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un etkili hücumlarını savunmada eriterek, rakibini durdurmayı başaran Manisa Büyükşehir Belediyespor, taraftarının da desteğini arkasına alarak üçüncü sete iyi başladı. İlk iki teknik molaya önde giren Büyükşehir’in Sultanları, setin sonunda bireysel, basit hatalar yaparak seti 23-25 kaybetti. Dördüncü sete moralli başlayan İzmir Büyükşehir Belediyespor kontrollü oyun oynayarak, Manisa Büyükşehir Belediyespor’u durdurdu ve 22-25 ile seti kazanarak, skoru 2-2’ye getirdi. Tie-break setine giden müsabakada Manisa Büyükşehir Belediyespor, lig lideri karşısında direnemedi ve 8-15 ile seti kaybederek, bu sezon ilk yenilgisini aldı, 2-3.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir